Reklama

Kochany przez młodzież, szanowany przez wiernych. Mieszkańcy i księża wspominają zmarłego ks. Andrzeja Tokarza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Michał Bator

Kochany przez młodzież, szanowany przez wiernych. Mieszkańcy i księża wspominają zmarłego ks. Andrzeja Tokarza - Zdjęcie główne

Ks. Andrzej Tokarz pełnił posługę kapłańską m.in. w parafii Cmolas. | foto FB Michał Bator

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ZMARLI Ks. Andrzej Tokarz, który swoją posługę duszpasterską pełnił m.in. w parafii Cmolas, zmarł we wtorek, 14 lutego. Wszyscy, którzy znali ks. Andrzeja wspominają go jako wyjątkowego księdza, kochanego przez młodzież i szanowanego przez wiernych.

We wtorek, 14 lutego, w 40. roku życia i w 14. roku kapłaństwa, zmarł ksiądz Andrzej Tokarz, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach – Witkowicach. O śmierci duszpasterza pisaliśmy w artykule: Zmarł ksiądz Andrzej Tokarz. Był katechetą w Cmolasie. Pełnił posługę w kościołach na Podkarpaciu [WIDEO]

Diecezja Rzeszowska poinformowała, że eksporta do kościoła parafialnego w Ropczycach – Witkowicach odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz. 11. Przewodniczył będzie biskup senior Kazimierz Górny.

Natomiast pogrzeb ks. Andrzeja Tokarza odbędzie się także w piątek, 17 lutego, w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach o godz. 14. Przewodniczył będzie biskup Jan Wątroba.

- Ksiądz Andrzej Tokarz urodził się 8 listopada 1983 r. w Ropczycach jako syn Stanisława i Heleny. Egzamin dojrzałości złożył w 2003 r. w Technikum Elektronicznym w Sędziszowie Małopolskim. W tym samym roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze rzeszowskiej z rąk biskupa Kazimierza Górnego w dniu 30 maja 2009 r

- czytamy na stronie rzeszowskiej diecezji.

Po święceniach pełnił następujące posługi:

  • 23.08.2009 – 25.08.2012: wikariusz parafii w Tarnowcu
  • 26.08.2012 – 22.08.2016: wikariusz parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie
  • 23.08.2016 – 25.08.2017: wikariusz parafii w Święcanach
  • 26.08.2017 – 21.08.2020: wikariusz parafii w Cmolasie
  • Od 22.08.2020 r. posługiwał jako wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ropczycach -Witkowicach.
Ks. Andrzej Tokarz był zaangażowany w Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. Ponadto pełnił funkcję dekanalnego referenta ds. trzeźwości w dekanacie Jasło Zachód, a także był asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

Ks. Michał Bator, byłby proboszcz parafii Cmolas, który wspólnie z księdzem Andrzejem Tokarzem pełnił posługę w Cmolasie, wspomina go jako bardzo dobrego duszpasterza. 

- Dziękuję Ci ks. Andrzeju za wspólnie przeżyty czas i świadectwo kapłańskiego życia. Kochany przez młodzież, szanowany przez wiernych

- wspomina proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła, ks. Michał Bator.

Również wierni z parafii Cmolas wspominają księdza Tokarza, jako wyjątkowego księdza. W 2020 roku ks. Andrzej Tokarz, odchodząc z parafii Cmolas, otrzymał podziękowania od wiernych za ofiarną posługę, a w szczególności za katechezę w szkołach oraz opiekę duszpasterską nad młodzieżą, jak również za życzliwość i pogodę ducha, spokojne, ale przemawiające do każdego kazania i wytrwałą posługę w konfesjonale. 

- Wspaniały ksiądz, pobożny, pełen wiary, nadziei i miłości, które miał w sobie aż do śmierci. Jego radość życia i prostota sprawiały, że umiał skierować młodzież w stronę modlitwy i Boga. Zawdzięczam mu wiele. W trudnych chwilach dawał mi nadzieję i uczył jak modlić się o cud, który otrzymałam. On też czekał na cud, ale jeszcze bardziej kochał Boga, któremu poświęcił całe swoje życie i cierpienie. Zmarł w Walentynki, dzień miłości, Bóg tak go ukochał a on Jego, że zabrał go do lepszego życia. Będziemy tęsknić, ale wierzymy, że Jego nauki pozwolą nam lepiej żyć, a wspomnienia nie pozwolą mu umrzeć na wieki. Odpoczywaj w spokoju

- napisała pani Agnieszka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy