Reklama

Wojna w Ukrainie. Ministerstwo apeluje do Polaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wojna w Ukrainie. Ministerstwo apeluje do Polaków  - Zdjęcie główne

Twitter/Atak na jedno z Ukraińskich miasteczek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z KRAJU Władimir Putin ogłosił w nocy rozpoczęcie operacji wojskowej w Donbasie. - Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko - powiedział. Jeszcze przed atakiem w Kolbuszowej mówiło się o tym, że uchodźcy mieliby trafić do kolbuszowskich szkół. Co na to burmistrz?

- W związku z działaniami zbrojnymi na Ukrainie MSZ odradza wszelkie podróże na Ukrainę. Obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium - apeluje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że Polska musi natychmiast zareagować na przestępczą agresję Rosji na Ukrainę.

- Europa i wolny świat muszą powstrzymać Putina. Dzisiejsza Rada Europejska powinna zatwierdzić najcięższe z możliwych sankcji. Nasze wsparcie dla Ukrainy musi być prawdziwe

- zaznaczył premier Morawiecki.

Nocny atak Rosji na Ukrainę

24 lutego nad ranem rozpoczęła się wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą. Nad ranem Władimir Putin wydał rozkaz przeprowadzenia operacji militarnej na terenie Donbasu. 

Pierwsze strzały padły kilkadziesiąt minut po rozkazie Putina. Jak donoszą media krajowe, do eksplozji doszło m.in. w Charkowie. Wybuchy mają być słyszane także w rejonie Kijowa.

Tymczasowe ośrodki dla uchodźców

Od kilkunastu dni wojewodowie w całym kraju wysyłają pisma do samorządów z wnioskiem o wskazanie miejsc, które mogą posłużyć za tymczasowe ośrodki dla uchodźców. Najczęściej wyznaczanymi obiektami są duże hale sportowe, hotele i motele oraz domy kultury. Działaniami wojewodów i samorządów w tym zakresie kieruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szczegółów nie zdradzają także samorządowcy, powołując się na klauzulę tajności nałożoną przez MSWiA. Na Podkarpaciu funkcjonuje tylko jeden Ośrodek dla Cudzoziemców - w Przemyślu.

Zobacz koniecznie nasz raport na bieżąco z sytuacji w Ukrainie, dostępny na korso24.pl

Przeczytaj również: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy