Reklama

Burmistrz Kolbuszowej: Nie wyobrażam sobie, że mamy zamknąć szkoły po to, żeby je przekazać uchodźcom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Burmistrz Kolbuszowej: Nie wyobrażam sobie, że mamy zamknąć szkoły po to, żeby je przekazać uchodźcom - Zdjęcie główne

- Nie wyobrażam sobie, że mamy zamknąć szkoły po to, żeby je przekazać uchodźcom - mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, zapewnił, że jeżeli ze strony wojewody pojawi się sugestia, żeby wskazać miejsca do ewentualnego przyjmowania uchodźców z Ukrainy, wtedy urząd będzie szukać takich możliwości.

Póki co nie mówi się oficjalnie o tym, żeby samorządy z powiatu kolbuszowskiego włączyły się w pomoc dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy, uciekających przed wojną.

Burmistrz Jan Zuba o przyjmowaniu uchodźców wojennych

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, powiedział nam we wtorek (22 lutego), że nie otrzymał żadnego oficjalnego pisma ze strony wojewody o przygotowaniu się na ewentualne przyjęcie uchodźców. Stąd na tę chwilę nie ma żadnych przesłanek, żeby takie starania czynić. 

Burmistrz zapewnił, że jeżeli ze strony wojewody pojawi się sugestia, żeby wskazać miejsca do ewentualnego przyjmowania uchodźców, wtedy urząd będzie szukać takich możliwości.

- Nie wyobrażam sobie, że mamy zamknąć szkoły po to, żeby je przekazać uchodźcom. To nie wchodzi w grę. Na ten moment obowiązują jeszcze inne zadania spoczywające na gminie, w ramach działań kryzysowych czy obronnych, gdzie infrastruktura i jej przeznaczenie jest określone na wypadek działań związanych z sytuacją kryzysową czy migracyjną. Nie mogę dzisiaj tego ujawniać

- zaznacza Jan Zuba. 

Co gdyby jednak pomoc okazała się konieczna? W powiecie kolbuszowskim największe obiekty, w których mogliby zostać ulokowani uchodźcy, to hale sportowe przy szkołach czy Fundacja, działająca przy stadionie, lub internat w Weryni. 

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej kontaktowali się z częścią jednostek OSP z powiatu kolbuszowskiego. Pytano m.in. o to, ile osób mogłoby przebywać w remizie, czy w budynku znajduje się kuchnia oraz prysznice. Wszystko podyktowane jest ewentualnym rozlokowaniem uchodźców z Ukrainy.

Stan wyjątkowy na Podkarpaciu? 

Nie można zatem wykluczyć scenariusza, że dalszy atak na Ukrainę może nastąpić nie tylko od strony wschodniej, ale także od północy, około 50 kilometrów od granicy z Polską. Nie można wykluczyć, że wprowadzenie stanu wyjątkowego może nastąpić w czwartek lub w  piątek (24-25 lutego).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy