Reklama

Zuba: przywileje nie powinny mieć miejsca

Opublikowano:
Autor:

Zuba: przywileje nie powinny mieć miejsca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - W przypadku szkół będziemy wykonywać pewne ograniczenia etatowe – zapowiada Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. Kto powinien się obawiać planowanych zmian?

Władze miasta zleciły zewnętrznej instytucji przygotowanie audytu dotyczącego stanu oświaty w gminie Kolbuszowa. Po co? – Po to, aby mieć pełen obraz sytuacji w prowadzonych przez nas placówkach i móc podjąć odpowiednie działania – wyjaśnia burmistrz Zuba. Nasz rozmówca nie ukrywa, że w gminie występuje przerost kadrowy w dużych szkołach. – W małych szkołach podstawowych taka sytuacja nie występuje, bo tam dyrektor nieraz jest jednocześnie i sekretarką, i konserwatorem. Mówię o tych dużych placówkach, do których dokładamy duże pieniądze. Do Zespołu Szkół nr 1 prawie 800 tys. zł, a do Zespołu Szkół nr 2 ok. 450 tys. zł – wylicza włodarz gminy.

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE