Reklama

Zostań żołnierzem i zarób nawet 4,5 tys. zł miesięcznie. Jak to zrobić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zostań żołnierzem i zarób nawet 4,5 tys. zł miesięcznie. Jak to zrobić? - Zdjęcie główne

Jak zostać żołnierzem?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Każdy, kto nie pełnił służby wojskowej, może odbyć przeszkolenie wojskowe i w przyszłości zasilić rezerwy albo wstąpić do armii zawodowej. Jak to zrobić?

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej może liczyć na wynagrodzenie w wysokości najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego – 4560 zł brutto. Na tym nie koniec. Inne korzyści to: pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska, czy czas odbywania DZSW wliczany do okresu odbywania służby wojskowej albo okresu zatrudnienia.

Absolwenci certyfikowanych wojskowych klas mundurowych oraz oddziałów przygotowania wojskowego mają możliwość odbycia skróconej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Nabór na żołnierza 

Zainteresowani mogą wejść na portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl. Wniosek o powołanie można też złożyć podczas kwalifikacji wojskowej oraz w dowolnym Wojskowym Centrum Rekrutacji w całej Polsce.

Następnie należy czekać na kontakt od wojskowych rekruterów – poinformują Cię o terminie i miejscu stawienia się w Wojskowym Centrum Rekrutacji.

- Jeśli pomyślnie ukończysz badania psychologiczne oraz lekarskie, otrzymasz decyzje o powołaniu na szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

- czytamy na stronie kolbuszowskiego starostwa. 

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa składa się z 2 etapów:

  • szkolenie podstawowe – 28-dniowe zakończone przysięgą wojskową;
  • szkolenie specjalistyczne połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej – trwające do 11 miesięcy.
Na czas służby masz zapewnione wyżywienie, mundur i ekwipunek oraz ubezpieczenie. Masz wybór – nie musisz być skoszarowany, możesz pełnić służbę i mieszkać poza jednostką.

Po odbyciu szkolenia 

Jeśli kandydat przejdzie wyłącznie 28-dniowe szkolenie podstawowe, może wstąpić do WOT-u lub po złożeniu wniosku pełnić służbę w rezerwie aktywnej. W przypadku braku wniosku zostanie przeniesiony do rezerwy pasywnej. W terminie 3 lat od dnia przeniesienia do rezerwy może złożyć wniosek o powołanie do DZSW, by kontynuować szkolenie.

Po dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej ma pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy dzwonić pod numer telefonu 261 156 555 lub zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu, ul. Legionów 25, 39-300 Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy