Reklama

Zniszczona przez wodę droga w Spiach. Gmina Dzikowiec po interwencji sołtysa skierowała pismo do wód polskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Zniszczona przez wodę droga w Spiach. Gmina Dzikowiec po interwencji sołtysa skierowała pismo do wód polskich - Zdjęcie główne

Dzikowiecki samorząd wystąpił z wnioskiem do wód polskich. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Adam Wyka, sołtys wsi Spie w gminie Dzikowiec, apelował na ostatniej sesji o pilną interwencję wód polskich w jego sołectwie. Kilka dni później samorząd skierował w tej sprawie pismo do RZGW w Rzeszowie. O co wnioskował wójt?

Podczas ubiegłego posiedzenia Rady Gminy Dzikowiec (25 stycznia) Adam Wyka, sołtys wsi Spie, relacjonował, że sytuacja miała miejsce w sylwestra. Przez wezbrane wody potoku Filipka została zniszczona część korpusu drogi relacji Spie - Krzątka.

Zostawili deltę

Chodzi o trakt powiatowy tuż przed oczyszczalnią ścieków, który został niedawno mocno podmyty przez wodę. Sołtys w rozmowie z nami przyznaje, że takie podmycie drogi zdarzyło się w tamtym miejscu po raz pierwszy.

- W sylwestra mieliśmy nieprzyjemne zdarzenie w sołectwie. Było to podmulenie drogi. Prosiłbym o wystąpienie do szacownej instytucji, jaką są wody polskie, o pilne wyczyszczenie zlewni lub delty, jak oni tam uważają, rzeczki Filipka

- apelował przedstawiciel wsi i dodał na koniec: - Ktoś miał naprawdę niesamowity, bystry umysł, żeby wyczyścić główny nurt, a zostawić deltę. Gratuluję gościowi pomysłu.

Gmina prosi o przegląd

W dzikowieckim urzędzie usłyszeliśmy, że wniosek do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, został wysłany 1 lutego. 

- Zwracam się z prośbą o dokonanie przeglądu stanu koryta potoku Filipka, zwłaszcza na odcinku od drogi powiatowej Spie - Krzątka, do ujścia do rzeki Łęg. Drożność przepływu wód potoku na tym odcinku jest bardzo ważna również ze względu na położenie obiektu oczyszczalni ścieków z urządzeniami towarzyszącymi, aby nie doszło w przyszłości do jego podtopienia

- możemy przeczytać w piśmie.

W tej sprawie wysłaliśmy maila do rzeszowskiego oddziału wód polskich, w którym pytaliśmy o działania, które zamierza podjąć RZGW odnośnie potoku Filipka. Na odpowiedź czekamy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy