Reklama

Mieszkaniec gminy Majdan Królewski znalazł zagryzione stado danieli. Sprawą zajęła się kolbuszowska policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mieszkaniec gminy Majdan Królewski znalazł zagryzione stado danieli. Sprawą zajęła się kolbuszowska policja - Zdjęcie główne

Kolbuszowscy policjanci przypominają, że to właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez swojego podopiecznego i ma obowiązek sprawowania nadzoru nad nim. Zdjęcie poglądowe.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mężczyzna w niedzielny poranek poszedł nakarmić swoje zwierzęta. Właściciel stada zobaczył martwe daniele, które najprawdopodobniej zagryzły psy. Sprawę zgłosił do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Funkcjonariusze policji informują, że zgłoszenia dotyczące biegających bez nadzoru psów bardzo często napływają do kolbuszowskiej jednostki. Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego często również zaznaczają tę kategorię na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

W samym 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej zarejestrowano 67 postępowań dotyczących niezachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Właściciele, którzy nie dostosowują się do tego zapisu w kodeksie wykroczeń będą musieli liczyć się z mandatem karnym. 

 

W niedzielę (5 lutego) do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec gminy Majdan Królewski, który powiadomił o zagryzieniu sześciu sztuk danieli.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że kiedy rano poszedł nakarmić stado, zauważył martwe zwierzęta. Według właściciela mogły tego dokonać bezpańskie psy. W związku z zawiadomieniem, w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej zostanie przeprowadzone postępowanie

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. 

Kolbuszowscy policjanci przypominają, że biegające luzem zwierzęta stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia ludzi, innych zwierząt, często również przyczyniają się do zdarzeń drogowych.

- Pamiętajmy, że obowiązkiem właściciela zwierzęcia jest sprawowanie właściwej opieki nad nim. W przypadku psa to m.in. stosowanie się do obowiązku szczepień, ale też sprawowanie właściwego nadzoru nad nimi 

- dodała oficer prasowy. Za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności grozi kara ograniczenia wolności, nagany lub grzywny do 1 000 złotych.

 

 

To nie pierwsze takie zdarzenie na terenie powiatu kolbuszowskiego. W październiku 2022 roku do naszej Redakcji zgłosił się mieszkaniec Komorowa, który borykał się z chodzącymi samopas psami. Po sąsiedzku bezpańskie psy zaatakowały stado danieli. 

- On stracił praktycznie całe stado. Trzy razy mu się wdarły psy - alarmował wtedy mężczyzna. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy