Reklama

Zmiany w parafiach w powiecie kolbuszowskim. Którzy księża odchodzą? Kto na ich miejsce?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels.com

Zmiany w parafiach w powiecie kolbuszowskim. Którzy księża odchodzą? Kto na ich miejsce?  - Zdjęcie główne

Zmiany nastąpią w parafiach w Niwiskach i Cmolasie. | foto Pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Diecezja Rzeszowska ogłosiła zmiany personalne w parafiach. Zmiana nastąpi m.in. w parafii w Niwiskach i Cmolasie.

Parafia Niwska poinformowała na swoim profilu na Facebooka, że po trzech latach ks. Arkadiusz Król zostaje przeniesiony do parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Na miejsce ks. Króla, do parafii w Niwiskach zostanie skierowany ks. Mateusz Wojtuń, neoprezbiter. O tym pisaliśmy w artykule: Ksiądz Arkadiusz Król odchodzi z parafii w Niwiskach

Czy w innych parafiach nastąpią jakieś zmiany? Jeżeli chodzi o proboszczów, oficjalnie ks. Krzysztof Szczęch obejmie stanowisko proboszcza.

Co do wikariuszy duże zmiany nastąpią w parafii Cmolas. Odchodzi ks. Rafał Wesołowski, który zostaje przeniesiony do parafii NSPJ w Rzeszowie. Na jego miejsce zostanie skierowany ks. Robert Firek z parafii pw. Św. Józefa w Rzeszowie - Zwięczycy. Do parafii w Lubeni przeniesiony będzie ks. Józef Trela. Zastąpi go ks. Czesław Matuła z parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie, gdzie proboszczem jest ks. Michał Bator, poprzedni proboszcz parafii w Cmolasie.

Zmiany nastąpią już w sierpniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy