Reklama

Zmarł dh Stanisław Kosiorowski. Był założycielem OSP Nowa Wieś

Opublikowano:
Autor:

Zmarł dh Stanisław Kosiorowski. Był założycielem OSP Nowa Wieś - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Druh Kosiorowski zmarł dzisiaj w szpitalu. Miał 89 lat.

- Był to człowiek niezwykle zaangażowany w to co robił. Zawsze działał w interesie innych osób. Więcej myślał o innych, niż o sobie - tak o zmarłym mówi Władysław Koźmic, naczelnik OSP Nowa Wieś.

Druh Kosiorowski był założycielem jednostki OSP w Nowej Wsi. Najpierw pełnił tam funkcję naczelnika a później prezesa. 

- Dzięki jego staraniom nasza jednostka ma na własność budynek i plac remizy w Nowej Wsi. To tylko i wyłącznie jego zasługa - dodaje nasz rozmówca. 

Stanisław Kosiorowski urodził się w Nowej Wsi w 1929 roku. Pracował w jednostkach samorządu lokalnego, prowadząc jednocześnie gospodarstwo rolne. Był współorganizatorem struktur OSP w powiecie kolbuszowskim. Przez lata pełnił funkcję prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kolbuszowej.

Wyróżniony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m.in. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza czy Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE