Reklama

Z Kolbuszowej do Rzeszowa z objazdem. Droga krajowa została zamknięta na 14 dni [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Z Kolbuszowej do Rzeszowa z objazdem. Droga krajowa została zamknięta na 14 dni [MAPA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
2
zdjęć

Droga od wiaduktu w Rudnej Małej do węzła Rzeszów Północ, będzie całkowicie zamknięta. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI Od poniedziałku (30 stycznia) na 14 dni zamknięta została droga między Głogowem Małopolskim a Rzeszowem. Jak z Kolbuszowej można dostać się do stolicy Podkarpacia? Sprawdź objazdy.

Od ubiegłego roku trwa rozbudowa DK9 na odcinku od zjazdu na autostradę A4 do granic Rzeszowa. Prowadzone prace spowoduję, że czas przejazdu m.in. z Kolbuszowej do stolicy Podkarpacia, się wydłużył. 

Teraz cierpliwość kierowców znów będzie testowana. Od poniedziałku (30 stycznia) droga została całkowicie zamknięta. Z wyznaczonych objazdów trzeba korzystać przez dwa tygodnie.

- Przewidywany termin otwarcia drogi dla ruchu to 13 lutego

- zapowiada firma Wolmost sp. z o.o., która zajmuje się realizowaną przy DK9 inwestycją.

Mowa o budowie wiaduktu kolejowego. Powstaje on w Rudnej Małej po lewej stronie drogi krajowej (jadąc w kierunku Rzeszowa). To nim będą w przyszłości przejeżdżać pociągi z Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. W poniedziałek ma rozpocząć się montaż konstrukcji ustroju nośnego wiaduktu. 

Na czas, kiedy droga jest zamknięta, wyznaczono objazdy. Jak z Kolbuszowej dostaniemy się do Rzeszowa?

O to pytamy Joannę Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nasza rozmówczyni wyjaśnia, że nie ma możliwości zjazdu z DK9 od strony Kolbuszowej na autostradę A4 (węzeł Rzeszów Północ) i dostanie się w ten sposób do Rzeszowa od strony osiedla Pobitno. 


Trzeba będzie skorzystać z drogi prowadzącej do lotniska w Jasionce (DW 869). Z niej dostaniemy się na drogę ekspresową S19 i dalej drogą wojewódzką (DW 97) do Rzeszowa. Wracając ze stolicy Podkarpacia do Kolbuszowej, w Rudnej Małej trzeba będzie wjechać na autostradę A4 (węzeł Rzeszów Północ), dalej drogą S19 i drogą wojewódzką od lotniska, dostaniemy się na DK9. 

Zaproponowany objazd liczy 19 kilometrów. 

- Współczucie dla ludzi pracujących i uczących się w Rzeszowie Cały ruch od Kolbuszowej i Głogowa Małopolskiego skierowany zostanie na Jasionkę. Zaczernie-Rzeszów i Jasionka-Rzeszów rozkopane. Koło Fenikxa (restauracji, przyp. red.) regularne blokowanie drogi wojewódzkiej przez konwoje. Naprawdę ciężkie dwa tygodnie

-  komentuje jeden z kierowców. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy