Reklama

Wybory w listopadzie?

Opublikowano:
Autor:

Wybory w listopadzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po śmierci Jana Dziadury, pierwszego wójta Niwisk i radnego z Siedlanki, zwolniło się miejsce w radzie gminy.

W okręgu, z którego startował radny, przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające. Kiedy to się stanie? Tego jeszcze nie wiadomo. W wypadku śmierci radnego procedura wyboru jego następcy nie jest tak skomplikowana, jak w momencie jego ustąpienia. Wygaśnięcia mandatu nie trzeba bowiem zatwierdzać uchwałą gminy. Mandat wygasa automatycznie. Do komisarza wyborczego wysyłany jest akt zgonu samorządowca. To wystarczy, by można było ogłosić wybory. – Wybory uzupełniające zarządza komisarz wyborczy. Ma na to trzy miesiące, więc one będą gdzieś w listopadzie – mówi nam w rozmowie telefonicznej Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska.

Jak dodaje pani wójt, po ogłoszeniu wyborów przedstawiony zostanie cały kalendarz wyborczy - wyznaczone terminy, w których chętni będą mogli zgłosić swoją kandydaturę do rady.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE