Reklama

Wybory na sołtysów 2023 w Raniżowie. W Mazurach wielkie zaskoczenie [WYNIKI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wybory na sołtysów 2023 w Raniżowie. W Mazurach wielkie zaskoczenie [WYNIKI] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI Dziś (niedziela, 16 kwietnia) w czterech miejscowościach w gminie Raniżów odbywały się wybory. W jednej z nich nastąpią wielkie zmiany.

Mieszkańcy wsi Raniżów, Wola Raniżowska, Poręby Wolskie i Mazury wybierali swoich sołtysów. W każdej z miejscowości zgłosiło się po dwóch kandydatów. 

Lokale wyborcze były dziś czynne od godz. 8 do 16. - Frekwencja jest ponad przeciętna, sporo osób głosuje, wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedziała nam w samo południe komisja czuwająca nad wyborami w Raniżowie. 

Po godz. 16 każda z komisji miała za zadanie przeliczyć głosy. Znamy już pełne wyniki wyborów na sołtysów. W prawie wszystkich wspomnianych miejscowościach sołtysi pozostają bez zmian. Wyjątkiem i dużym zaskoczeniem jet fakt, że dotychczasowy sołtys Mazurów Jan Adamczyk przegrał wybory z Marią Zawadą, radną powiatową. Od teraz to ona będzie sołtysem wsi. Jak dokładnie głosowali mieszkańcy i ile głosów otrzymali poszczególni kandydaci? Odpowiedź poniżej. 

O skomentowanie wyników poprosiliśmy nową sołtyskę Marię Zawadę z Mazurów. Nasza rozmówczyni nie kryła zadowolenia z wygranej w wyborach.

- Jestem ogromie zadowolona i wdzięczna mieszkańcom, który na mnie głosowali

- mówi sołtys Maria Zawada. 

Jak większość wie, nowa sołtys pełni także funkcję radnej powiatowej. Czy nie będzie do kolidowało z nowymi obowiązkami? - Mam nadzieję, że z pomocą mieszkańców i z Bożą pomocą dam radę sprostać nowym wyzwaniom i wymaganiom - dodaje Maria Zawada. 

Aktualni sołtysi w gminie Raniżów 

  • Raniżów: sołtys Edward Warzocha
  • Wola Raniżowska: sołtys Józef Raczek
  • Mazury: sołtys Maria Zawada (był Jan Adamczyk)
  • Staniszewskie: sołtys Janusz Grochala
  • Zielonka: sołtys Władysław Kobylarz
  • Korczowiska: sołtys Jan Żyła
  • Posuchy: sołtys Andrzej Burek
  • Poręby Wolskie: sołtys Wiesław Marut

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy