Reklama

Kazimierz Mikołajczyk, radny nie chce brać udziału w komisji wyborczej. - Pan bierze za to pieniądze - mówił przewodniczący Puzio

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kazimierz Mikołajczyk, radny nie chce brać udziału w komisji wyborczej. - Pan bierze za to pieniądze - mówił przewodniczący Puzio - Zdjęcie główne

Kazimierz Mikołajczyk (pierwszy z prawej), radny nie chce brać udziału w komisji wyborczej. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na ostatniej sesji w Raniżowie (12 kwietnia) doszło do sprzeczki pomiędzy Kazimierzem Mikołajczykiem, radny ze Staniszewskiego, a Janem Puzio, przewodniczącym Rady Gminy Raniżów. Poszło o udział radnego w komisji wyborczej.

Kazimierz Mikołajczyk, samorządowiec ze Staniszewskiego, podobnie jak inni radni z gminy Raniżów powinien zasiąść w jednej z czterech sołeckich komisji wyborczych. Będą one czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyborów na sołtysów, które odbędą się w niedzielę, 16 kwietnia. O wyborach więcej przeczytasz w artykule: W niedzielę wybory na sołtysa w gminie Raniżów. Kim są kandydaci? Ile osób może głosować?

Radny Mikołajczyk podczas obrad zwrócił uwagę, na to, że  obecnej kadencji zasiadał już  jednej z komisji.

- W Posuchach siedziałem cały dzień. Na tę niedzielę, miałem planowany wyjazd, nie pojadę ze względów rodzinnych. Ja się udzielam w inny sposób, proszę o zwolnienie mnie z bycia  komisji

- mówił przedstawiciel Staniszewskiego. 

Obowiązki radnych 

Jan Puzio, przewodniczący raniżowskiej rady podkreślił, że na wcześniejszej sesji przypomniał radnych o ich obowiązku uczestniczenia w komisji, w wyborach na sołtysów. - Za to bierze pan pieniądze, 1000 zł co miesiąc - zwrócił się przewodniczący do radnego Mikołajczyka.

Radny nie pozostał jednak dłużny swojemu przedmówcy i wytknął mu jego dietę. 

- Pan bierze 2,5 (tys. zł - przy. red.) może pan posiedzieć

- powiedział Kazimierz Mikołajczyk. 

Radny nie wiedział, że będzie w komisji 

Jak Puzio wyjaśnił dodatkowo, że jeżeli któryś z radnych zgłosił mu wcześniej, że nie może z jakiegoś powodu być w składzie komisji, brał to pod uwagę. - Pan mi niczego nie zgłaszał - mówił przewodniczący. 

Radny Mikołajczyk twierdził jednak, że przewodniczący radny nie powiedział mu, że mam być w komisji. 

- Pan nie rozumie prostych rzeczy. Wyraźnie powiedziałem, że każdy radny jest zobowiązany do tego, pan bierze za to pieniądze

- mówił Puzio. 

- Pan bierze najwięcej w powiecie i pan sobie tutaj jaja robi z rady. Zgłaszam, że nie będę w komisji

- grzmiał radny Mikołajczyk. 

Przewodniczący stwierdził, że nie będzie prowadzić głupich dyskusji podczas sesji i dodał, że każdy radny, w tym Kazimierz Mikołajczyk był świadomy swoich obowiązków. 

Radny Kazimierz Mikołajczyk ma zasiąść w komisji wyborczej w Porębach Wolskich. 

Komisje wyborcze i terminy

Przypomnijmy, że w kalendarzu wyborczym do 3 kwietnia (poniedziałek) urząd przyjmował zgłoszenia na członków komisji. Dzień później (wtorek, 4 kwietnia) nazwiska podano do publicznej wiadomości, stąd randy Mikołajczyk, jak i inni dowiedzieli się o tym tego samego dnia. 

Marek Margański, sekretarz Urzędu Gminy w Raniżowie poinformował dodatkowo, że za udział w komisji sołeckiej jej członkowie nie otrzymują wynagrodzenia, a robią to społecznie. 

Diety radnych z gminy Raniżów 

  • Przewodniczący rady – 2000 zł miesięcznie (30 proc. pomniejszona, jeżeli nie ma sesji w miesiącu)
  • Wiceprzewodniczący rady – 850 zł za udział w sesji 
  • Przewodniczący stałej komisji – 250 zł za kierowanie i udział w komisji 
  • Radny – 800 zł za udział w sesji, 160 zł za udział w komisji 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy