Reklama

Wóz już poświęcony

Opublikowano:
Autor:

Wóz już poświęcony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (15 sierpnia) Ostrowy Tuszowskie przeżywały odpust parafialny. Uroczystość była okazją nie tylko do poświęcenia wieńców dożynkowych, ale i nowego wozu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy już od listopada cieszą się z posiadania nowoczesnego wozu bojowego. Na jego poświęcenie czekali jednak do 15 sierpnia. - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to dzień odpustu w naszym sanktuarium. Ta uroczystość to dla naszej miejscowości dość duże wydarzenie, zawsze przy tej okazji coś się dzieje. Razem z księdzem proboszczem postanowiliśmy, że w czasie sumy odpustowej nastąpi poświęcenie naszego wozu bojowego. I tak się stało – wyjaśnia Robert Trojnacki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrów Tuszowskich. Aktu poświęcenia zaraz po komunii świętej dokonał ksiądz biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla, który przewodniczył mszy świętej. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta z Dobrynina.

Więcej w 34 numerze Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE