Reklama

Władysław Grądziel zwrócił się do radnych powiatowych: Będziecie niedługo rozliczani

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Władysław Grądziel zwrócił się do radnych powiatowych: Będziecie niedługo rozliczani - Zdjęcie główne

Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, ma pomysł, na co starostwo w Kolbuszowej mogłoby wnioskować do Polskiego Ładu. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów, zwrócił się do radnych powiatowych z propozycją dotyczącą Polskiego Ładu. Jaki pomysł ma włodarz raniżowskiej gminy?

Wójt gminy Raniżów zwrócił się z propozycją złożenia wniosku przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład o ubieganie się o pieniądze na remont dróg powiatowych. 

Władysław Grądziel zaznaczył, że gmina Raniżów będzie składać wnioski w zakresie modernizacji infrastruktury drogowej na zadania własne, czyli drogi gminne, których ma pod dostatkiem na własnym terenie. - Mimo że zadań nakładanych na gminę wciąż przybywa, nikomu nie przyszło do głowy, aby część z tych zadań gminnych, np. drogi gminne scedować do realizacji przez powiat kolbuszowski - nadmienia szef raniżowskiego urzędu.

Oczekiwania mieszkańców gminy Raniżów

Wójt zwrócił się z prośbą o uwzględnienie we wniosku najpilniejszych odcinków chodników, o które wielokrotnie i na różne sposoby gmina wnioskowała do powiatu. Włodarz wymienia chodniki przy drogach powiatowych w Mazurach, Roniżowie - Borki, Woli Raniżowskiej do mostu, Woli Raniżowskiej w stronę Kąta, do końca miejscowości, ścieżkę rowerową - chodnik przy drodze powiatowej relacji Wola Raniżowska - Zalew. 

- Szanowni radni powiatowi, proszę o wywarcie wpływu na zarząd powiatu, aby nie tracił kontaktu z rzeczywistością w szczególności z potrzebami mieszkańców. Mieszkańcy oczekują bardziej drogi, chodnika, ścieżki rowerowej do pracy, szkoły, codziennego funkcjonowania niż nowoczesnego widoku siedziby starostwa w Kolbuszowej. Z tych właśnie potrzeb mieszkańców będziecie państwo niedługo rozliczani. Dlatego proszę o rozwagę przy kolejnych głosowaniach popierających bądź ukierunkowujących działania zarządu powiatu

- uzasadnia wójt Grądziel. 

Zasadne złożenie wniosku

- Jeśli mają państwo jakikolwiek wpływ na rozwój powiatu, to proszę podjąć takie działania, jeśli nie, to proszę w sposób wyraźny zakomunikować to mieszkańcom

- napisał wójt. 

Zaznaczył on także, że teraz jest czas, gdzie nie można wytłumaczyć braku działania koniecznością uzyskania wkładu własnego czy biedą powiatu. - Program Polski Ład gwarantuje dotację w wysokości 95 proc., a powiat, tak jak gmina, przy dobrej współpracy z parlamentarzystami ma gwarancję na dotację - podkreśla Władysław Grądziel. 

Szef urzędu w Raniżowie zauważa także, że powiat kolbuszowski dysponuje jednostką, jaką jest Zarząd Dróg Powiatowych, powołaną do realizacji zadań z zakresu infrastruktury drogowej. - Ponadto z uwagi na wysokość dofinansowań (95 proc.) w wymienionym obszarze zaniechanie złożenia takiego wniosku byłoby niewybaczalne przez mieszkańców, którzy dokładnie śledzą reguły programu Polski Ład. Wkład własny powiatu kolbuszowskiego w wysokości 5 proc. to kolejny argument do skorzystania i zawnioskowania o dofinansowanie, przypominając, że jest to zadanie własne powiatu kolbuszowskiego - przedstawia wójt Grądziel. 

Uważa on, że w ramach współpracy i partnerskiego podejścia do tematu zasadne jest złożenie takiego wniosku, który przyniósłby wymierne korzyści dla wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo ich mieszkańców.

Wnioski starostwa do Polskiego Ładu

Jakie wnioski planuje złożyć w drugim naborze do Polskiego Ładu Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej? 

Jak udało nam się dowiedzieć, wstępne wnioski dotyczą m.in. remontów wybranych dróg powiatowych. Mowa m.in. o drodze w Kupnie, Przedborzu czy Domatkowie. Kolejny z wniosków dotyczyć ma szpitala w Kolbuszowej. Starostwo chce zainwestować w odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaiczne, które miałyby zostać zamontowane na szpitalu czy wybranych ośrodkach zdrowia. Kolejny z wniosków dotyczyć ma remontu budynku starostwa oraz potencjalnej budowy bazy materiałowo-magazynowej Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej wraz z zapleczem technicznym.  

Starostwo chce także starać się o pieniądze w ramach programu, który zakłada pomoc dla terenów popegeerowskich. Mowa o gminach Kolbuszowa, Dzikowiec i Raniżów. Ewentualne otrzymane pieniądze miałyby zostać przeznaczone na remonty dróg na terenie tych gmin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy