Reklama

Wieża widokowa ma powstać w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas ma w planie wybudować wieżę widokową w Ostrowach Tuszowskich. Miałaby ona stanąć na punkcie widokowym "Złota Góra".

W Ostrowach Tuszowskich jest wzniesienie (250 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na Puszczę Sandomierską. Wśród drzew widać wieżę sanktuarium w Ostrowach. Przy dobrej pogodzie widać stąd nie tylko elektrownię w Połańcu, ale i Łysogóry (najwyższe pasmo Gór Świętokrzyskich) oraz Święty Krzyż (w odległości 75 km).

Z roku na rok drzewa zasłaniają coraz więcej. Stąd pomysł, aby w tym miejscu powstała wieża widokowa. Na obrady Rady Gminy Cmolas (11 sierpnia) trafiła uchwała o zaciągnięciu zobowiązania na sfinansowanie opracowań projektowych kilku inwestycji. Jedną z nich jest właśnie budowa wieży widokowej w Ostrowach Tuszowskich. 

Jak powiedział nam wójt Eugeniusz Galek, inwestycja ta byłaby realizowana w ramach Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Partnerstwa Kolbuszowskiego na lata 2022-2030.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy