Reklama

Będzie zmiana w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej? Konkurs na stanowisko dyrektora odwołany

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zarząd Województwa Podkarpackiego odwołał konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Jacek Bardan, obecny szef muzeum, kieruje tą instytucją od 2004 roku.

Konkurs został ogłoszony jeszcze w maju. Czas na przesłanie kandydatur upływał 24 czerwca. Rozpatrzenie ewentualnych zgłoszeń miało nastąpić najpóźniej 30 września tego roku. Tak się jednak nie stanie. Zarząd Województwa Podkarpackiego, na posiedzeniu 19 lipca, zdecydował o odwołaniu konkursu. 

Dlaczego? O to zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

- Zgodnie z regulaminem konkursu nie udzielamy informacji o przyczynach jego odwołania

- taką odpowiedź usłyszeliśmy. 

Udało nam się ustalić, że swoją kandydaturę złożył Jacek Bardan, obecny dyrektor MKL w Kolbuszowej. Przedstawił również koncepcję funkcjonowania muzeum na najbliższe trzy lata. Czy byli inni kandydaci? Tego nie udało nam się dowiedzieć w urzędzie. Nieoficjalnie wiemy, że jednak nie. 

Dyrektor Bardan (67 l.), który MKL kieruje od 18 lat, obecnie przebywa na urlopie, poza Kolbuszową. O tym, że konkurs został odwołany, dowiedział się nieoficjalnie. 

- Kiedy wrócę do pracy, zobaczymy czego się dowiem

- powiedział w rozmowie z nami, dodając, że jego umowa wygasa z końcem tego roku.

W piątek (5 sierpnia) Zarząd Województwa Podkarpackiego poinformował, że zamierza po raz kolejny ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Termin rozpoczęcia postępowania konkursowego to wrzesień tego roku, a zakończenia - listopad. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy