Reklama

Wariant nr 3 dużej obwodnicy Kolbuszowej. To najkrótsza droga, jaką proponują projektanci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wciąż nie wiadomo na 100 proc. którędy będzie biegła duża obwodnica Kolbuszowej. Obecnie, do wyboru, zostały cztery warianty, których zaproponowany przebieg także może jeszcze się zmienić. Najkrótszy z nich to wariant nr 3 rozpoczynający się w Kolbuszowej Dolnej i mający koniec na początku Kupna.

Przed nami kolejne konsultacje w sprawie budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się na stadionie miejskim we wtorek (12 lipca) o godz. 16. 

Podczas konsultacje przedstawione zostaną bardziej szczegółowo cztery warianty nowej drogi - nr 2, 3 i 4 (po wschodniej stronie miasta) oraz wariant nr 9 omijający Kolbuszową od strony zachodniej. To właśnie z nich ma zostać wybrany ten ostatni, który zostanie zrealizowany w systemie „projektuj i buduj” w latach 2026-2028.

Najbardziej kontrowersyjnym z tych czterech wstępnych projektów obwodnicy jest wariant nr 2. Zakłada on wyburzenie kilku budynków, w tym domów mieszkalnych w Widełce. To, jak będzie przebiegał, pokazujemy tutaj

Pod uwagę brany jest również wariant nr 3, który według projektantów ma przebiegać następująco:

Początek  (strona wschodnia) zlokalizowany jest w miejscowości Kolbuszowa Dolna na istniejącej drodze krajowej nr 9, gdzie na połączeniu z istniejącą drogą zaprojektowano skrzyżowanie SR-1 umożliwiające wjazd do miasta od strony północnej.

Trasa prowadzona jest w kierunku południowo wschodnim przebiegając nad linią kolejową nr 71 Ocice - Rzeszów. Na połączeniu z drogą wojewódzką nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Młp. zaprojektowano skrzyżowanie SR-2, a kolejne skrzyżowanie SR-3 z drogą powiatową nr DP3101R Kolbuszowa – Werynia – Dzikowiec.

Na końcowym odcinku droga po raz kolejny przebiega nad linią kolejową, po czym włącza się do istniejącej drogi krajowej nr 9 w miejscowości Kupno w okolicy stacji paliw oraz firmy Wienerberger Ceramika Budowlana na skrzyżowaniu SR-4. Skrzyżowanie to umożliwi wjazd do miasta od strony południowej.

W wariancie tym przewidziano przebudowę dróg powiatowych nr DP1218R Kolbuszowa – Kopcie oraz DP1216R Kolbuszowa Górna – Kłapówka, które poprowadzone zostaną nad lub pod obwodnicą oraz między innymi drogi gminnej nr DG104046R, która zostanie włączona do skrzyżowania SR-4. Długość obwodnicy w tym wariancie wynosi 9,4 km i w całości przebiega w granicach gminy Kolbuszowa.


Jak zapowiadają urzędnicy, wszelkie uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegów drogi będzie można zgłaszać podczas wtorkowego spotkania lub pisemnie spisując je na formularzach opinii dostępnych w urzędzie, lub na stronie GDDKiA (kliknij)

Podpisane formularze opinii, dotyczące przedsięwzięcia, można również przesyłać do 26 lipca 2022 roku pocztą na adres: Promost Consulting Sp. z o. o. sp. k., ul. Jana Niemierskiego 4, 35-307 Rzeszów lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy