Reklama

Plener malarski w Kolbuszowej. Balony z życzeniami puszczone w niebo na rynku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

GALERIA Uczestnicy tegorocznego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego pojawili się dzisiaj (piątek, 8 lipca) na kolbuszowskim rynku. Wypuścili w niebo kolorowe balony z życzeniami. O akcji opowiedział nam pokrótce Maksymilian Starzec, kolbuszowski artysta.

Jak przekazał w rozmowie z nami Maksymilian Starzec, kolbuszowski artysta, XX Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2022” został reanimowany po dwóch latach przerwy. Była ona spowodowana pandemią Covid-19. - Teraz spokojnie mogliśmy zająć się twórczością o Kolbuszowej i okolicy - powiedział.

Mieszkańcy Kolbuszowej mogli dzisiaj na niebie zobaczyć kolorowe balony. Na czym polegała cała akcja?

- Przyczepialiśmy do balonów malutkie karteczki z życzeniami, jakie chcielibyśmy, aby się nam spełniły, czyli m.in. miłość, radość, pokój. Wszystkie tego typu życzenia, które dla każdego z nas i dla całej ludzkości są potrzebne. Zwykłe codzienne życzenia, bez których nie jesteśmy w stanie dobrze żyć

- tłumaczył Maksymilian Starzec.

Jak dodał artysta i inicjator akcji, balony zostały puszczone w niebo w wierze, że drogą powrotną oczekiwane dobra wrócą na ziemię.

Tegoroczny plener malarski kończy się jutro (sobota, 9 lipca) wernisażem prac, który rozpocznie się o godz. 17  w galerii G-2 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. - Powstało bardzo dużo prac, więc będziemy je eksponować - podsumował Starzec.

W marcu Maksymilian Starzec udzielił wywiadu na łamach Korso Kolbuszowskie. Możecie dowiedzieć się o artyście więcej w tym artykule: Maksymilian Starzec z Kolbuszowej: Wolę patrzeć przez różowe okulary [ROZMOWA]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy