Jeszcze w sierpniu zakończono budowę strzelnicy, która sąsiaduje z kolbuszowskim LO. Inwestycja pochłonęła 1,7 mln zł. W ostatnich miesiącach trwało jej doposażanie oraz opracowywano regulamin strzelnicy. Zgodnie z przepisami zatwierdzić go musi burmistrz Kolbuszowej.
ZOBACZ TAKŻE: Kierowca zabił dwa konie na krajowej drodze nr 9 i uciekł. Policja o wczorajszym wypadku w Hadykówce [ZDJĘCIA]
Formalne zawiłości w sprawie strzelnicy w Kolbuszowej
W pakiecie niezbędnych dokumentów przekazanych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zabrakło jednak decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego budynku, którą wydaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Dlaczego?Biorąc pod uwagę ustawę covidową, inwestor skorzystał z innej możliwości. Nie wystąpił o wydanie decyzji, a zgłosił do inspektoratu budowlanego zakończenie budowy strzelnicy. W takim przypadku nie ma potrzeby przeprowadzania kontroli na miejscu, a o tym, że budynek powstał zgodnie z projektem, oświadcza kierownik budowy.
Inspektor nadzoru wydał zaświadczenie, że nie wnosi sprzeciwu i można ze strzelnicy korzystać. Według burmistrza potrzebna jest jednak decyzja, żeby regulamin zatwierdzić. Tej powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydać nie może, bo sprawa została zamknięta. Sytuacja jest patowa. Ostateczny głos będzie miało tutaj Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu, do którego powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza z 17 listopada odmawiającej zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy.
Bardzo dużo chętnych do strzelania w Kolbuszowej
- W całej tej sprawie chodzi o interpretację przepisów - mówi Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, który będzie zarządzać strzelnicą. - Wszystko się rozstrzygnie początkiem stycznia - dodaje nasz rozmówca i podkreśla, że uwag do samego regulaminu strzelnicy nie było.Na razie brak tego ważnego dokumentu nie koliduje z możliwością korzystania z obiektu. Obecnie prowadzone są zajęcia teoretyczne dla uczniów LO, którzy zapisali się do sekcji strzeleckiej. Chętnych było sporo, bo na 387 wychowanków szkoły należy do niej 180 uczniów (w tym 110 dziewcząt). Następnie przejdą oni zajęcia z udzielania pierwszej pomocy - resuscytacja oraz opatrywania ran postrzałowych. Następnie uczniowie będą strzelać z broni pneumatycznej. Zgodnie z ustawą nie ma tu wymogu posiadania zatwierdzonego regulaminu strzelnicy.
- Według ustawy broń pneumatyczna nie jest bronią. Regulamin jest nam potrzebny do strzelania z ostrej amunicji - wyjaśnia dyrektor Fus. Takie zajęcia planowane są na koniec lutego lub początek marca. Do tego czasu znana będzie już decyzja SKO w Tarnobrzegu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.