Reklama

W strzelnicy w Kolbuszowej nie można strzelać. Dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

W strzelnicy w Kolbuszowej nie można strzelać. Dlaczego?  - Zdjęcie główne

W sierpniu budynek strzelnicy przy ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej był już gotowy. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W kolbuszowskiej strzelnicy na razie nie można używać ostrej amunicji. Powód? -Interpretacja przepisów - mówi Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum ogólnokształcącego.

Jeszcze w sierpniu zakończono budowę strzelnicy, która sąsiaduje z kolbuszowskim LO. Inwestycja pochłonęła 1,7 mln zł. W ostatnich miesiącach trwało jej doposażanie oraz opracowywano regulamin strzelnicy. Zgodnie z przepisami zatwierdzić go musi burmistrz Kolbuszowej.

Formalne zawiłości w sprawie strzelnicy w Kolbuszowej 

W pakiecie niezbędnych dokumentów przekazanych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zabrakło jednak decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego budynku, którą wydaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Dlaczego?

Biorąc pod uwagę ustawę covidową, inwestor skorzystał z innej możliwości. Nie wystąpił o wydanie decyzji, a zgłosił do inspektoratu budowlanego zakończenie budowy strzelnicy. W takim przypadku nie ma potrzeby przeprowadzania kontroli na miejscu, a o tym, że budynek powstał zgodnie z projektem, oświadcza kierownik budowy. 

Inspektor nadzoru wydał zaświadczenie, że nie wnosi sprzeciwu i można ze strzelnicy korzystać. Według burmistrza potrzebna jest jednak decyzja, żeby regulamin zatwierdzić. Tej powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wydać nie może, bo sprawa została zamknięta. Sytuacja jest patowa. Ostateczny głos będzie miało tutaj Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Tarnobrzegu, do którego powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza z 17 listopada odmawiającej zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy. 

Bardzo dużo chętnych do strzelania w Kolbuszowej 

- W całej tej sprawie chodzi o interpretację przepisów - mówi Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, który będzie zarządzać strzelnicą. - Wszystko się rozstrzygnie początkiem stycznia - dodaje nasz rozmówca i podkreśla, że uwag do samego regulaminu strzelnicy nie było. 

Na razie brak tego ważnego dokumentu nie koliduje z możliwością korzystania z obiektu. Obecnie prowadzone są zajęcia teoretyczne dla uczniów LO, którzy zapisali się do sekcji strzeleckiej. Chętnych było sporo, bo na 387 wychowanków szkoły należy do niej 180 uczniów (w tym 110 dziewcząt). Następnie przejdą oni zajęcia z udzielania pierwszej pomocy - resuscytacja oraz opatrywania ran postrzałowych. Następnie uczniowie będą strzelać z broni pneumatycznej. Zgodnie z ustawą nie ma tu wymogu posiadania zatwierdzonego regulaminu strzelnicy. 

- Według ustawy broń pneumatyczna nie jest bronią. Regulamin jest nam potrzebny do strzelania z ostrej amunicji - wyjaśnia dyrektor Fus. Takie zajęcia planowane są na koniec lutego lub początek marca. Do tego czasu znana będzie już decyzja SKO w Tarnobrzegu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy