Reklama

W najbliższy weekend Szymon Zięba pobiegnie podczas mistrzostw Polski seniorów w Lublinie. Spotka się między innymi z Marcinem Lewandowskim i Adamem Kszczotem

Opublikowano:
Autor:

W najbliższy weekend Szymon Zięba pobiegnie podczas mistrzostw Polski seniorów w Lublinie. Spotka się między innymi z Marcinem Lewandowskim i Adamem Kszczotem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższy weekend w Lublinie odbędą się mistrzostwa Polski seniorów. Minimum uprawniające do startu w tych zawodach ma Szymon Zięba z kolbuszowskiej Tiki-Taki.

W ostatnich dniach lekkoatleci Tiki-Taki przebywali na obozie w Zakopanem. – Wykonaliśmy tam solidną pracę. Przygotowywaliśmy się pod kątem mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że nie przesadziliśmy i Szymon zdąży zregenerować siły, bo już w piątek powalczy na dystansie 1500 metrów – zaznacza trener Bogdan Karkut.

Zawody mają bardzo mocną obsadę. - Powalczy m.in. Marcin Lewandowski, który zwyciężył w biegu na tym dystansie  w Londynie podczas Pucharu Świata, gdzie Polska uległa jedynie reprezentacji USA. Do tego w akcji zobaczymy Adama Kszczota, wicemistrza świata na 800 metrów.

Pokażą się również medaliści młodzieżowych ME: Michał Rozmus, Mateusz Borkowski – opisuje Karkut. Szymonowi niezwykle trudno będzie powalczyć o wysokie miejsce. – Może jednak pobiec w dobrym gronie i powalczyć o jak najlepszy czas. Szymon jest jeszcze juniorem – zaznacza jego trener. W sobotę Zięba powalczy również w eliminacyjnym biegu na 800 metrów. Jeśli uda mu się zakwalifikować, to finał odbędzie się w niedzielę.

Trener Karkut zgłosił na tę imprezę również Magdę Niemczyk i Wiktorię Wrońską. Ta pierwsza mogłaby powalczyć na 100 metrów, druga na 400, ale są małe szanse na ich występ. – Obie nie mają minimum i trudno będzie je "wcisnąć". PZLA podchodzi do tych zasad dość restrykcyjnie – zaznacza Karkut. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE