Reklama

Reklama

W Majdanie Królewskim spotkali się sołtysi z całego powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: czw, 25 sty 2018 11:57
Autor:

W Majdanie Królewskim spotkali się sołtysi z całego powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę, 20 stycznia, w Majdanie Królewskim odbył się 17. Zjazd Sołtysów Powiatu Kolbuszowskiego. Spotkanie było idealną okazją do rozmów, integracji, podsumowań i noworocznych życzeń.

Reklama

Gospodarzem XVII Zjazdu Sołtysów Powiatu Kolbuszowskiego była gmina Majdan Królewski. W spotkaniu wzięli udział nie tylko gospodarze poszczególnych sołectw z naszego powiatu. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się radni z poszczególnych gmin, wójtowie oraz przedstawiciele województwa i parlamentu.

Występy i skecz
Spotkanie sołtysów rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętego Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim. Po niej wszyscy goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury. Zebranych przywitał Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. Głos zabrali także Dariusz Tabisz, prezes Stowarzyszenia Sołtysów oraz Elżbieta Wolan, sołtys Majdanu Królewskiego. Podczas spotkania uczestnicy zjazdu obejrzeli skecz pt. "Rolnik szuka żony"przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Królewskim. Na scenie zaprezentowała się także  Kapela z Huty Komorowskiej. Oba występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
 
45 lat różnicy
Przy okazji tegorocznego Zjazdu Sołtysów Powiatu Kolbuszowskiego postanowiliśmy sprawdzić, kto jest najmłodszym, a kto najstarszym gospodarzem sołectwa z terenu naszego powiatu. Informacje te pomógł nam ustalić Dariusz Tabisz, prezes Stowarzyszenia Sołtysów.

Okazało się, że najstarszy rocznikowo (1944 r.) jest Jan Adamczyk, gospodarz Mazurów w gminie Raniżów, który funkcję sołtysa pełni od dwóch lat. Najmłodszym reprezentantem swojego sołectwa (1989 r.) jest natomiast w naszym powiecie Damian Magda, gospodarz Kłodzin w gminie Cmolas, który zadania sołtysa realizuje od niemal trzech lat. Czym różni się "sołtysowanie" Jana Adamczyka od pełnienia tej funkcji przez Damiana Magdę? Obu sołtysom zadaliśmy takie same pytania. Jak na nie odpowiadali?

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.