Reklama

W Kopciach z własnej kieszeni. O czym mowa?

Opublikowano: wt, 22 wrz 2020 14:48
Autor:

W Kopciach z własnej kieszeni. O czym mowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sołectwie Kopcie powstaje nowy budynek wielofunkcyjny, którego prace zostały zapoczątkowane rok temu. Budowa cały czas postępuje. Sprawdzamy, co do tej pory zostało zrobione.

Potężna inwestycja za ponad 2 miliony na terenie gminy Dzikowiec budzić może wiele kontrowersji. Co w ramach takiej kwoty zostanie wykonane? Poprzedni budynek był w tragicznym stanie. Ponad półtora roku temu Marta Kaczorowska, radna gminy Dzikowiec i mieszkanka Kopci, wspominała o stanie poprzedniej budowli. Przedstawicielka wsi wspominała między innymi o ciasnej kuchni, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich nie miało miejsca do pracy. Orkiestra natomiast ćwiczyła repertuar na sali tanecznej. Po nieudanych próbach zdobycia dofinansowania gmina wzięła sprawę w swoje ręce i postanowiła przeznaczyć pieniądze ze swojego budżetu na to zadanie.

Potężna inwestycja

Dzikowiecka gmina na nowy budynek wielofunkcyjny w Kopciach przeznaczy 2 380 341,10 zł. Jak poinformował nas Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Na ten cel nie będzie zaciągana pożyczka. Termin zakończenia robót to 31 grudnia bieżącego roku. Na terenie budowy cały czas wykonywane są prace.

To już zrobione

Pracownik gminy Dzikowiec wyszczególnił nam wszystkie prace na terenie obiektu. Na dzień dzisiejszy wykonawca postawił fundamenty budynku, ściany nośne oraz działowe na parterze. Wykonane zostały również ściany nośne poddasza oraz konstrukcja dachu. 


Do zrobienia jest jeszcze pokrycie dachu, elewacja zewnętrzna, wykonanie tynków i gładzi szpachlowych. Pracownicy mają za zadanie także poprowadzić instalacje wewnątrz budynku, wykonać posadzki. W planach również jest ułożenie płytek, wykonanie prac wykończeniowych wnętrz oraz zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

Wiele zastosowań

Budynek nie tylko będzie przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej, która mieć będzie garaże dla samochodów. Swoje miejsce znajdzie tam również Koło Gospodyń Wiejskich i Orkiestra Dęta w Kopciach.

Dodatkowo powstaną w budynku pomieszczenia, w których odbywać się będą różnego rodzaju spotkania mieszkańców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE