Reklama

W Hadykówce przy krajowej drodze nr 9 budowany jest chodnik oraz remontowane są mostki prowadzące do posesji mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

W Hadykówce przy krajowej drodze nr 9 budowany jest chodnik oraz remontowane są mostki prowadzące do posesji mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niektórzy żalą się jednak, że ich domy zostały pominięte.

Przypomnijmy, chodnik w Hadykówce ma mieć długość ponad jeden kilometr i szerokość dwa metry. Ścieżka dla pieszych rozpoczynać się ma od wjazdu na tzw. starą kopalnię i będzie biegła w stronę Cmolasu. Jednak usytuowanie chodnika nie wszystkim odpowiada.

Dzieci bez chodnika

Mieszkańcy sołectwa interweniowali w sprawie chodnika u sołtysa Tadeusza Jagodzińskiego. Twierdzą, że ich domy, które znajdują się na końcu miejscowości, zostały pominięte i nie będzie tam chodnika. Ich dzieci, które uczęszczają do podstawówki,  mają trudności w bezpiecznym dostaniu się do szkoły. Chodnik na pewno by pomógł.
- Robią chodnik, bardzo dobrze - mówi mieszkaniec Hadykówki. - Ale dlaczego nie pomyśleli o tych mieszkańcach, co mają małe dzieci? Jak one mają chodzić do szkoły? Jak już robią, to niech zrobią porządnie - oburza się nasz rozmówca, informując tym samym, że w Komorowie bezproblemowo powstaje chodnik w środku lasu, który będzie rzadko uczęszczany przez pieszych, a w Hadykówce mieszkańcy muszą ubiegać się o to, żeby powstał przy ich domach.
Co na to sołtys? Tadeusz Jagodziński nie chce komentować sprawy. Stwierdził tylko, że ludziom nie da się dogodzić i cokolwiek by się nie robiło, czy dobrze, czy źle, to i tak zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie pasować.

Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE