Reklama

Uszkodzone wjazdy na posesje i oberwane mostki. Musisz naprawić je sam

Opublikowano: śr, 5 sie 2020 08:39
Autor:

Uszkodzone wjazdy na posesje i oberwane mostki. Musisz naprawić je sam  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasza Czytelniczka zgłosiła problem oberwanych mostków po ulewnych deszczach. Okazuje się, że obowiązek ich naprawy spoczywa na właścicielu. Jest jednak jeden wyjątek.

Jak pisze mieszkanka wsi Staniszewskie w gminie Raniżów, po ulewach zostały oberwane nowe mostki. - Zostało to zgłoszone i miało być poprawione. Niestety nic nie zostało zrobione w tej sprawie - pisze zbulwersowana kobieta. - Dzwoniłam do firmy i zgłosiłam ten problem, ale dalej nic z tym nie zostało zrobione - dodaje.

W tej sprawie zgłosiliśmy się do Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Jak udało nam się ustalić, w Staniszewskiem nie ma drogi powiatowej. Zarządcą tej drogi jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, ponieważ jest to droga wojewódzka nr 875. W tej sprawie pytania wysłaliśmy do Aldony Gujdy, rzecznika prasowego zarządu.

- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że do zarządu nie wpłynęły zgłoszenia związane z uszkodzeniem zjazdów w wyniku nawałnic, które miały miejsce w ostatnim czasie. Ponadto informujemy, że zgodnie Art. 30. Ustawy o drogach publicznych „Utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.”

- informuje Aldona Gujda, przedstawicielka podkarpackiego zarządu.

Dyrektor kolbuszowskiego zarządu dróg wyjaśnia nam, że jeżeli dojdzie do uszkodzenia mostka, wjazdu do posesji, odpowiedzialność, aby go naprawić, spoczywa na właścicielu posesji, do której on prowadzi. Wynika to z ustawy. Jeżeli natomiast jest to nowa czy wyremontowana droga, która posiada jeszcze gwarancję, wówczas wykonawca zajmuje się takimi usterkami.

Dyrektor Szczebiwilk przypomina również, że właściciele posesji powinni dbać także o drożność przepustów. Mimo że mostki należą do pasa drogowego, ustawa narzuca właścicielom dbanie o wjazdy i prawidłowy przepływ wody pod nimi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +3 / -0

    daro

    To jeszcze właściciel za asfalt przed swoim domem też powinien zapłacić i póżniej lepić dziury za swoje. A za poszerzenie mostka,projekt od Drogówki kosztuje jak projekt na budowę domu. Parodia z Paranoją.