Reklama

Umowa na realizację inwestycji została podpisana. Czego dotyczy?

Opublikowano: śr, 1 lip 2020 13:18
Autor:

Umowa na realizację inwestycji została podpisana. Czego dotyczy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęły się prace przy budowie dwóch odcinków chodnika oraz drogi powiatowej w Lipnicy. Na ich realizację powiat kolbuszowski pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych kilkaset tysięcy złotych. Gdzie dokładnie powstaną nowe inwestycje?

Jak informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, umowa na realizację inwestycji została podpisana.

W Lipnicy powstanie nowy chodnik dla pieszych na długości 819 m. Mowa o odcinku, rozpoczynającym się od obecnego starego chodnika (w Zagrodach), aż do dawnej zlewni mleka. Koszt tej inwestycji wyniesie 568 517 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowi 70 proc.

Drugie zadanie, jakie będzie realizowane w ramach pozyskanego dofinansowania, polegać będzie na remoncie drogi powiatowej w miejscowości Lipnica, na długości jednego kilometra. Zadanie kosztować będzie 232 067 zł.

Trzecia inwestycja, realizowana w ramach środków z FDS, polegać będzie na wybudowaniu odcinka chodnika dla pieszych w Mechowcu. Nowy deptak pojawi się w tej miejscowości na długości 670 metrów (od skrzyżowania w stronę Płazówki do końca zabudowań). Koszt zadania wyniesie 336 725 zł. Wszystkie zadania w 30 proc. pokryte zostaną przez gminę Dzikowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.