Reklama

Kolbuszowa. Połączą ulicę Wiktora z ulicą Ruczki [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy urzędnicy mają plan na poprawienie komunikacji na terenie miasta. Usprawnić ruch ma przedłużenie ulicy ks. Ludwika Ruczki. Na tym nie koniec.

W lutym samorząd ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do realizacji drugiego etapu budowy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Mowa o odcinku równoległym do ul. Handlowej. Nowa droga ma biegnąć wzdłuż torów kolejowych. Na tym jednak nie koniec.

 

 

Najpierw projekt 

Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie wykonać również dokumentację projektową na budowę odcinka ul. Wiktora, który obecnie wyłożony jest płytami. 

- Chcemy przedłużyć ul. Ruczki i połączyć ją z ul. Wiktora

Jak dodaje samorządowiec, gmina Kolbuszowa planuje w tym roku wykonać niezbędne dokumentacje (wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych), a następnie starać się o pieniądze z Programu Budowy Dróg Lokalnych na ich realizację. 

Chętnych do przygotowania dokumentacji dla obu zadań nie brakowało. Na ofertę gminy odpowiedziało pięć firm, proponując cenę od 37,5 tys. zł do 107 tys. zł. Dwie z nich mieszą się w kwocie, jaką samorząd zaplanować na ten cel (60 tys. zł). Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. 

Dłuższy skrót

Zanim jednak nowe drogi powstaną, po wielu latach oczekiwań położony zostanie nowy asfalt na dziurawej ulicy Handlowej i znajdującej się w jeszcze gorszym stanie ulicy Wiktora.

W efekcie, kiedy wszystkie zaplanowane prace zostaną wykonane, łącznie z przedłużeniem ul. Ruczki, powstanie skrót dla kierowców. Ci jadący od strony Rzeszowa będą mogli ominąć zakorkowany zwykle wjazd do miasta i ul. Wiktora, a dalej ul. Ruczki, dostać się do drogi relacji Kolbuszowa - Dzikowiec (ul. Tyszkiewiczów). 

Fot. Google Maps

 

Przypomnijmy, że pierwszy etap przedłużenia ul. Ruczki był realizowany w 2011 roku wraz z gruntowną przebudową tego traktu od ul. Tyszkiewiczów. Droga kończyła się wówczas na wysokości stacji kontroli pojazdów obok starostwa. W ciągu kilku miesięcy wykonano  nowy odcinek drogi do ul. Towarowej, chodniki, miejsca postojowe i kanalizację. Wartość tego zadania wyniosła prawie 2,5 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy