Reklama

Gmina Kolbuszowa. Radni ustalili, ile będzie zarabiał burmistrz Jan Zuba

Opublikowano:
Autor:

Gmina Kolbuszowa. Radni ustalili, ile będzie zarabiał burmistrz Jan Zuba  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uchwała w sprawie wynagrodzenia burmistrza Kolbuszowej została jednogłośnie przyjęta przez radnych na listopadowej sesji. Jak będą wyglądały zarobki szefa gminy?

- Wynagrodzenia pracowników samorządowych, w tym burmistrza, są regulowane rozporządzeniem rady ministrów - powiedział Krzysztof Matejko, sekretarz gminy Kolbuszowa.

Pracownik urzędu przedstawił kwoty, które w całości składają się na pensję burmistrza Jana Zuby. Łącznie, włodarz gminy Kolbuszowa, ma otrzymywać do miesiąc 10 620 zł brutto. 

Za projektem uchwały opowiedziało się 21 radnych, czyli wszyscy samorządowcy. Dyskusji żadnej nie było. 

Jan Zuba w trakcie omawiania tego tematu i głosowania przebywał poza salą obrad. Po powrocie, poinformowany o ustaleniu jego pensji, podziękował i dodał: - Postaram się nie zawieść państwa oczekiwań. 

Dodajmy, że to ustawa nakłada ustalenie wynagrodzenia włodarza gminy, po rozpoczęciu przez niego nowej kadencji. Przykładowo, burmistrz niewiele mniejszej gminy Sędziszów Małopolski zarabia 10 480 zł brutto. 

W niedalekiej Nowej Dębie radni ostatnio zdecydowali o drastycznym cięciu pensji burmistrza miasta. Zarabia on teraz 5160 zł brutto miesięcznie. 

 


Na pensję burmistrza składają się:

wynagrodzenie zasadnicze - 4,8 tys. zł
dodatek funkcyjny - 2,1 tys. zł
dodatek za wysługę lat - 960 zł
dodatek specjalny - 2760 zł
Razem: 10 620 zł brutto

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE