Reklama

Reklama

Zanim powstał dworzec przy ul. Ruczki. Archiwalne zdjęcia [FOTO]

Opublikowano: śr, 4 lis 2020 19:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Najpierw przy ul. Narutowicza. Później na Placu Wolności i w końcu na działce przy ul. Ruczki - z tych miejsc odjeżdżali pasażerowie korzystający z komunikacji autobusowej. Zobacz jak kiedyś wyglądały kolbuszowskie dworce.

W 1939 roku dworzec w Kolbuszowej za domem państwa Osiniaków (obecna ul. Narutowicza).

- Osiniakowie i Zielińscy założyli Kolbuszowską Spółkę Komunikacji Samochodowej. Wozili oni pasażerów m.in. do Sandomierza, Rzeszowa czy Raniżowa

- mówi Andrzej Wesołowski, pasjonat historii i kolekcjoner zabytków.

 


ZOBACZ TAKŻE:

Podkarpacie. Pacjent wypadł ze szpitalnego okna. Nie przeżył


 

Pierwszy powojenny dworzec autobusowy w Kolbuszowej znajdował się na płycie rynku (obecnie parking). Była to niewielka wiata (na zdjęciu w kółku), którą później zastąpiono murowanym budynkiem.

W późniejszym czasie ruszyła budowa dworca przy ul. Ruczki. Na czele całego przedsięwzięcia stał wtedy inż. Michał Hrycyszyn z Kolbuszowej.  Po latach świetności obiektu stał się on brzydką wizytówką miasteczka nad Nilem. Teraz się to zmienia. Trwają prace związane z gruntownym remontem obiektu. Mają się one zakończyć do 30 listopada 2021 roku. 

Zdjęcia: Zbiory i Archiwum Rodziny Wesołowskich


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.