reklama
reklama

Zanim powstał dworzec przy ul. Ruczki. Nie uwierzysz, skąd odjeżdżali pasażerowie w 1939 roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zanim powstał dworzec przy ul. Ruczki. Nie uwierzysz, skąd odjeżdżali pasażerowie w 1939 roku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCINajpierw przy ul. Narutowicza. Później na Placu Wolności i w końcu na działce przy ul. Ruczki - z tych miejsc odjeżdżali pasażerowie korzystający z komunikacji autobusowej. Zobacz jak kiedyś wyglądały kolbuszowskie dworce.
reklama

W 1939 roku dworzec znajdował się w Kolbuszowej za domem państwa Osiniaków (obecna ul. Narutowicza).

- Osiniakowie i Zielińscy założyli Kolbuszowską Spółkę Komunikacji Samochodowej. Wozili oni pasażerów m.in. do Sandomierza, Rzeszowa czy Raniżowa

reklama

- mówi Andrzej Wesołowski, pasjonat historii i kolekcjoner zabytków.

 

Pierwszy powojenny dworzec autobusowy w Kolbuszowej znajdował się na płycie rynku (obecnie parking). Była to niewielka wiata (na zdjęciu w kółku), którą później zastąpiono murowanym budynkiem.

W późniejszym czasie ruszyła budowa dworca przy ul. Ruczki. Na czele całego przedsięwzięcia stał wtedy inż. Michał Hrycyszyn z Kolbuszowej.  Po latach świetności obiektu stał się on brzydką wizytówką miasteczka nad Nilem. Teraz się to zmieniło. 

Od 11 maja 2022 roku podróżni mogą korzystać z wyremontowanego dworca przy ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej. Oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowoczesnego centrum przesiadkowego dokonano natomiast 13 czerwca. Pisaliśmy o tym tutaj: Przecięcie wstęgi i poświęcenie. Dworzec w Kolbuszowej otwarty przez oficjeli [ZDJĘCIA]

reklama

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonują poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Znajdują się tam również pomieszczenia przystosowane dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

Otwarta jest także świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego MOPS.

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama