Reklama

Tyle pieniędzy wydano na działalność jednostek OSP z gminy Cmolas w 2021 roku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tyle pieniędzy wydano na działalność jednostek OSP z gminy Cmolas w 2021 roku - Zdjęcie główne

Pilną potrzebą jest zakup nowego samochodu dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębach Dymarskich. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komisja rewizyjna wzięła pod lupę jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie całej gminy. Ile pieniędzy wydano w zeszłym roku na działalność OSP oraz jakie potrzeby mają druhowie na przyszłość?

Na terenie gminy Cmolas działa siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które skupiają w swoich szeregach 240 druhów, w tym 219 czynnych, 19 honorowych oraz pięciu wspierających. 

To wszystko kosztuje

Ogółem na bieżące utrzymanie, zakupy, remonty, szkolenia i akcje gaśnicze wydano w ubiegłym roku ponad 180 tys. zł. W tej kwocie znalazły się zakupy węży, butów, ubrań czy przeglądy samochodów, a także badania okresowe. Jak rozkładają się te koszty? 

Na OSP Cmolas przeznaczono 40 tys. zł.  Z kolei na OSP Trzęsówkę wydano nieco ponad 21 tys. zł, na Ostrowy Tuszowskie - 36 tys. zł, OSP Ostrowy Baranowskie nieco ponad 7,5 tys. zł, a na OSP Poręby Dymarskie - ponad 10 tys. zł. Na jednostkę OSP Hadykówka przeznaczono ponad 20 tys. zł, a na OSP Jagodnika ponad 22 tys. zł. 

Wyjazdy druhów 

Najwięcej wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych w 2021 roku miało OSP Cmolas - 42. OSP Ostrowy Tuszowskie wyjeżdżały 21 razy, z kolei OSP Trzesówka siedem razy, Poręby Dymarskie trzy razy, Ostrowy Baranowskie - sześć razy, Jagodnik - siedem razy, a Hadykówka pięć razy. 

Ekwiwalent w 2021 roku dla wszystkich druhów za udział w akcjach i szkoleniach wyniósł 21 487,50 zł. 

Utrzymanie straży

Ogółem na utrzymanie OSP przeznaczono 247 089,64 zł, z budżetu gminy nieco ponad 150 tys. zł. Reszta to pieniądze z funduszu sołeckiego, MSWiA, KSRG czy funduszu covidowego. 

Gmina Cmolas widzi potrzebę integracji społeczności, mającej na celu pozyskiwanie młodych mieszkańców, chcących wstąpić w szeregi OSP. Należałoby zwiększyć także liczbę szkoleń dla druhów. 

Pilną potrzebą jest także zakup samochodu średniego z autopompą dla OSP Poręby Dymarskie, gdyż obecny samochód takiej autopompy nie posiada, co jest dużym utrudnieniem przy udziale w akcjach. W pracach przewidzianych na przyszłość jest także wykonanie i modernizacja Centrum Kultury w Porębach Dymarskich, z częścią pomieszczeń przeznaczonych dla OSP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy