Reklama

Tyle gmina Kolbuszowa zapłaci za utrzymanie porządku na placu targowym przy ul. Zielonej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Tyle gmina Kolbuszowa zapłaci za utrzymanie porządku na placu targowym przy ul. Zielonej - Zdjęcie główne

Zgodnie z umową do stowarzyszenia będą należały takie obowiązki jak m.in. kontrolowanie stanu czystości stanowisk handlowych. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 10 368 tys. zł wyda gmina Kolbuszowa na utrzymanie porządku na placu targowym przy ul. Zielonej w Kolbuszowej w najbliższych miesiącach. 

Usługę tę będzie realizować Stowarzyszenie na rzecz Powiatu Kolbuszowskiego Nil w drugim kwartale tego roku. Była to jedyna oferta zgłoszona na zapytanie złożone przez samorząd. 

Zgodnie z umową do stowarzyszenia będą należały takie obowiązki jak m.in. kontrolowanie stanu czystości stanowisk handlowych, utrzymanie czystości na placu targowym, a w okresie zimowym - odśnieżanie placu i likwidacja gołoledzi. Umowa z Nil-em podpisana została do 30 czerwca tego roku. 

Zielony rynek w Kolbuszowej ściąga do siebie zarówno handlujących płodami rolnymi jak i klientów z najdalszych miejscowości powiatu kolbuszowskiego. Co za tym idzie na wąskiej ul. Zielonej robi się jak w ulu. 

Pomysłem na zaradzenie sobie z tym targowym zamieszaniem, miałoby być między innymi ustawienie znaku drogowego informującego o zakazie parkowania i postoju. Chcą też, aby na ulice Różaną, Lipową i Wiśniową mogli wjechać tylko i włącznie jej mieszkańcy.

Z takim wnioskiem mieszkańcy tej części miasta zwrócili się do radnych miejskich. Co na to samorządowcy? O tym pisaliśmy w materiale: Zakazy przy ul. Zielonej mogą zniechęcić klientów zielonego rynku. Radni dyskutowali o rozwiązaniu problemu natężonego ruchu w dni targowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy