Reklama

Tych inwestycji chcą w 2023 roku mieszkańcy sołectw w gminie Kolbuszowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Tych inwestycji chcą w 2023 roku mieszkańcy sołectw w gminie Kolbuszowa - Zdjęcie główne

Czego dotyczyły wnioski? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Członkowie Rady Miejskiej w Kolbuszowej zgłosili swoje wnioski i uwagi na temat tego, powinno zostać wykonane w przyszłym 2023 roku. O jakie inwestycje wnioskowały sołectwa?

Mieszkańcy sołectw gminy Kolbuszowa zgłosili swoje wnioski na temat tego, co powinno znaleźć się w przyszłorocznym budżecie. 

Przejście dla pieszych i chodnik

Huta Przedborska czeka na uporządkowanie placu przy budynku gminnym znajdującym się obok świetlicy wiejskiej. Poręby Kupieńskie wnioskują o postawienie znaków drogowych na głównej krzyżówce, informacja o dojeździe do Bud Głogowskich. Sołectwo Zarębki prosi o utwardzenie drogi gminnej w rejonie posesji 253A. Kolejny wniosek mieszkańców dotyczy oświetlenia odcinka drogi od skrzyżowania w kierunku Weryni. Mieszkańcy wyczekują też budowy chodnika od szkoły w kierunku nowego osiedla i stadionu. Dwa ostatnie punkty dotyczą zakupu tabliczek z numerami domów i postawienie oznakowania oraz lustra obok skrzyżowania na Dubas. 

Sołectwo Domatków zgłosiło pięć wniosków. Pierwszy dotyczy budowy oświetlenia przy drodze gminnej osiedla Zagranicze. Kolejny przebudowy drogi wojewódzkiej poprzez ustanowienie na niej skrzyżowania z drogą w kierunku Zagranicza. Mieszkańcy oczekują przedłużenia chodnika z Bukowca do osiedla Zagranicze oraz wymalowania przejścia dla pieszych. 

Remont i impregnacja

Mieszkańcy Domatkowa proszą o wykonanie projektu zatoki i przystanku przy drodze wojewódzkiej przy skrzyżowaniu z osiedlem Zagranicze. Ostatni wniosek dotyczy naprawy przepustu drogowego przy drodze gminnej. 

Kolbuszowa Dolna zgłosiła trzy prośby dotyczące położenia dywanika asfaltowego na ul. Sawy, obok domu weselnego i za budynkiem wielofunkcyjnym.

Miejscowość Przedbórz zawnioskuje o budowę sali gimnastycznej. Mieszkańcy czekają też na dokumentację na drogę gminną. Kolejny wniosek dotyczy remontu i impregnacji wiaty przy budynku wielofunkcyjnym. 

Sołectwo Przedbórz prosi o dokończenia położenia nawierzchni asfaltowej przy drodze gminnej w kierunku szkoły. Mieszkańcy wnioskują także o remont drogi powiatowej i dalszą część budowy chodnika, a także poszerzenie zjazdu z drogi wojewódzkiej na drogę gminną. 

Lustro i śpiący policjant

Społeczność Świerczowa wnioskuje o zaplanowanie pieniędzy, które w przyszłym roku pomogą sfinalizować wykonanie chodnika na terenie sołectwa. Wnioskują też o wyczyszczenie i pogłębienie rowu wzdłuż drogi gminnej oraz na zakup koszy na śmieci przy przystankach autobusowych. 

Kolejne dwa wnioski dotyczą wykonania bramki od strony parkingu, którą można by było przejść na plac zabaw obok świetlicy. Ostatni punkt z listy mówi o montażu progu zwalniającego na ostrym zakręcie. 

Widełka też ma swoją listę wniosków. Mieszkańcy czekają na budowę drogi gminnej od delikatesów do Sołtysówki. Proszą o zamontowanie lustra obok sklepu i montażu progu zwalniającego na wysokości szkoły. Wnioskują również o budowę drogi do przysiółka Dworzysko.

To przedstawiciele mieszkańców gminy Kolbuszowa wskazują rządzącym, co powinno znaleźć się w planach budżetowych na kolejny rok. O tym, czego oczekują samorządowcy pisaliśmy również w artykule: Koncert życzeń miejskich radnych. Te inwestycje w gminie Kolbuszowa mogłyby zostać zrobione w 2023 roku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy