Wnioski od radnych miejskich trafiły do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Czego oczekują samorządowcy z gminy Kolbuszowa?
Na asfalt i boisko
Radna Barbara Szafraniec, członkini komisji mandatowo-regulaminowo-samorządowej, wnioskowała o zabezpieczenie pieniędzy na montaż progu zwalniającego na ul. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Remont części ul. Wiktora na odcinku od drogi krajowej numer dziewięć do ul. Handlowej w Kolbuszowej. Samorządowiec nadmieniła, że w przyszłorocznym budżecie powinny znaleźć się pieniądze na remont kolektora od ul. Nowe Miasto w kierunku łąk.Z kolei Julian Dragan prosił o modernizację drogi relacji Werynia Kolonia-Mechowiec. Kolejny wniosek dotyczył wykonania nawierzchni asfaltowej na parkingu obok kościoła w Weryni, a także na poprawę dróg dojazdowych do pól.
Radna Barbara Bochniarz, członek komisji finansów i gospodarki komunalnej, wnioskowała, żeby w przyszłorocznych inwestycjach uwzględnić wykup gruntów oraz zakończenie budowy ul. Witosa w Kolbuszowej. Wniosek Bronisława Wiktora dotyczył wykonania nawierzchni asfaltowej na drodze w Kolbuszowej Górnej za rzeką. Dalej Adam Kaczanowski zgłosił konieczność wybudowania ulic Malwowej, Skowrońskiego i Fredry.
Radny Roman Ząbczyk czeka zaś na dokończenie budowy oświetlenia na drodze Kupno-Zagrody, jak i na rozpoczęcie budowy boiska szkolnego w Kupnie. Samorządowiec Stanisław Dworak zgłosił konieczność wykonania nawierzchni asfaltowej na drodze relacji Widełka-Liszcze, jak i na odcinku Widełka-Dworzysko.
Dodał, że potrzebna jest modernizacja ogrzewania w budynku przedszkola w Widełce. Radny Mirosław Kaczmarczyk prosił natomiast o wykonanie dokumentacji na budowę odcinka drogi łączącej ul. Kolejową z ul. ks. Ruczki. Stanisław Rumak wnioskował o kontynuację budowy drogi w Widełce relacji Majdan-Maziarnia. Rajca podkreślił, że czeka na dalszy ciąg montażu tabliczek z numeracją domów w Widełce.
Wykup gruntów i remont
Zbigniew Pytlak, radny z Weryni, razem z mieszkańcami sołectwa wnioskował, aby w budżecie na 2023 rok pojawiła się inwestycja budowy parkingu obok kościoła i kontynuacja budowy chodnika w kierunku Kłapówki. Lista samorządowca nie jest krótka, wymienia on takie działania, na których powinna skupić się gmina, jak budowa drogi asfaltowej łączącej Werynie-Kolonia i Zagrody Mechowieckie, a także budowa oświetlenia ulicznego, jak i chodnika i drogi asfaltowej Werynia-Podlasie.Samorządowiec podkreślił konieczność remontu dróg gminnych wewnętrznych i położenie asfaltu. Radny do swoje listy dodał zakupy tablic przydrożnych z numerami domów. Zwrócił on też uwagę na dokończenie remontu domu ludowego i dokończenie kanalizacji. Zbigniew Pytlak czeka, kiedy w budżecie znajdą się pieniądze, które pozwolą na zakupienie budynku po byłym sklepie w sąsiedztwie domu ludowego od GS Kolbuszowa.
Ostatnie punkty z wniosku dotyczyły zakupu kosiarki samojezdnej na potrzeby zespołu szkolno-przedszkolnego, wykonania barierek przy mostach przy skrzyżowania z drogą wojewódzką do szkoły podstawowej, a także wymiany gruntów leśnych przy stadionie Werynianki należących do Lasów Państwowych z przeznaczeniem na cele rekreacyjne.
Na biegłego i chodnik
Józef Fryc, podobnie jak Mirosław Kaczmarczyk, apeluje do władz gminy o wykonanie dokumentacji na budowę odcinka drogi łączącej ul. Kolejową z ul. ks. Ruczki. Radny Fryc oczekuje, że w przyszłorocznym planie modernizacji miasta znajdzie się miejsce na wykonanie dokumentacji, która pozwoli na budowę chodnika przy ul. Piłsudskiego. Trakt dla pieszych miałby zaczynać się od wjazdu na stadion i kończyć przy rondzie im. Mieczysława Maziarza w Kolbuszowej Górnej.Radny oczekuje też, że zostaną wykoszone i wyczyszczone zakrzaczenia przy ul. Piłsudskiego. Mowa o terenie przy ogrodzeniu placu targowego i placu przed blokiem byłej weterynarii. Józef Fryc liczy na to, że w 2023 roku powołany zostanie biegły do spraw drogowych, który dokona oceny szerokości ul. Fabrycznej. Samorządowiec interweniował już w sprawie problemu z przejazdem samochodów ciężarowych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.