Reklama

Koncert życzeń miejskich radnych. Te inwestycje w gminie Kolbuszowa mogłyby zostać zrobione w 2023 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koncert życzeń miejskich radnych. Te inwestycje w gminie Kolbuszowa mogłyby zostać zrobione w 2023 roku - Zdjęcie główne

Radny Józef Fryc wnioskuje, aby w przyszłorocznym budżecie znalazła się inwestycja dotycząca budowy chodnika od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda im. Mieczysława Maziarza w Kolbuszowej Górnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przedstawiciele mieszkańców gminy Kolbuszowa wskazują rządzącym, co powinno znaleźć się w planach budżetowych na kolejny rok. Co uważają za priorytet?

Wnioski od radnych miejskich trafiły do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. Czego oczekują samorządowcy z gminy Kolbuszowa?

Na asfalt i boisko

 Radna Barbara Szafraniec, członkini komisji mandatowo-regulaminowo-samorządowej, wnioskowała o zabezpieczenie pieniędzy na montaż progu zwalniającego na ul. Janka Bytnara w Kolbuszowej. Remont części ul. Wiktora na odcinku od drogi krajowej numer dziewięć do ul. Handlowej w Kolbuszowej. Samorządowiec nadmieniła, że w przyszłorocznym budżecie powinny znaleźć się pieniądze na remont kolektora od ul. Nowe Miasto w kierunku łąk. 

Z kolei Julian Dragan prosił o modernizację drogi relacji Werynia Kolonia-Mechowiec. Kolejny wniosek dotyczył wykonania nawierzchni asfaltowej na parkingu obok kościoła w Weryni, a także na poprawę dróg dojazdowych do pól. 

Radna Barbara Bochniarz, członek komisji finansów i gospodarki komunalnej, wnioskowała, żeby w przyszłorocznych inwestycjach uwzględnić wykup gruntów oraz zakończenie budowy ul. Witosa w Kolbuszowej. Wniosek Bronisława Wiktora dotyczył wykonania nawierzchni asfaltowej na drodze w Kolbuszowej Górnej za rzeką. Dalej Adam Kaczanowski zgłosił konieczność wybudowania ulic Malwowej, Skowrońskiego i Fredry.

Radny Roman Ząbczyk czeka zaś na dokończenie budowy oświetlenia na drodze Kupno-Zagrody, jak i na rozpoczęcie budowy boiska szkolnego w Kupnie. Samorządowiec Stanisław Dworak zgłosił konieczność wykonania nawierzchni asfaltowej na drodze relacji Widełka-Liszcze, jak i na odcinku Widełka-Dworzysko.

Dodał, że potrzebna jest modernizacja ogrzewania w budynku przedszkola w Widełce. Radny Mirosław Kaczmarczyk prosił natomiast o wykonanie dokumentacji na budowę odcinka drogi łączącej ul. Kolejową z ul. ks. Ruczki. Stanisław Rumak wnioskował o kontynuację budowy drogi w Widełce relacji Majdan-Maziarnia. Rajca podkreślił, że czeka na dalszy ciąg montażu tabliczek z numeracją domów w Widełce. 

Wykup gruntów i remont

Zbigniew Pytlak, radny z Weryni, razem z mieszkańcami sołectwa wnioskował, aby w budżecie na 2023 rok pojawiła się inwestycja budowy parkingu obok kościoła i kontynuacja budowy chodnika w kierunku Kłapówki. Lista samorządowca nie jest krótka, wymienia on takie działania, na których powinna skupić się gmina, jak budowa drogi asfaltowej łączącej Werynie-Kolonia i Zagrody Mechowieckie, a także budowa oświetlenia ulicznego, jak i chodnika i drogi asfaltowej Werynia-Podlasie.

Samorządowiec podkreślił konieczność remontu dróg gminnych wewnętrznych i położenie asfaltu. Radny do swoje listy dodał zakupy tablic przydrożnych z numerami domów. Zwrócił on też uwagę na dokończenie remontu domu ludowego i dokończenie kanalizacji. Zbigniew Pytlak czeka, kiedy w budżecie znajdą się pieniądze, które pozwolą na zakupienie budynku po byłym sklepie w sąsiedztwie domu ludowego od GS Kolbuszowa. 

Ostatnie punkty z wniosku dotyczyły zakupu kosiarki samojezdnej na potrzeby zespołu szkolno-przedszkolnego, wykonania barierek przy mostach przy skrzyżowania z drogą wojewódzką do szkoły podstawowej, a także wymiany gruntów leśnych przy stadionie Werynianki należących do Lasów Państwowych z przeznaczeniem na cele rekreacyjne. 

Na biegłego i chodnik

Józef Fryc, podobnie jak Mirosław Kaczmarczyk, apeluje do władz gminy o wykonanie dokumentacji na budowę odcinka drogi łączącej ul. Kolejową z ul. ks. Ruczki. Radny Fryc oczekuje, że w przyszłorocznym planie modernizacji miasta znajdzie się miejsce na wykonanie dokumentacji, która pozwoli na budowę chodnika przy ul. Piłsudskiego. Trakt dla pieszych miałby zaczynać się od wjazdu na stadion i kończyć przy rondzie im. Mieczysława Maziarza w Kolbuszowej Górnej. 

Radny oczekuje też, że zostaną wykoszone i wyczyszczone zakrzaczenia przy ul. Piłsudskiego. Mowa o terenie przy ogrodzeniu placu targowego i placu przed blokiem byłej weterynarii. Józef Fryc liczy na to, że w 2023 roku powołany zostanie biegły do spraw drogowych, który dokona oceny szerokości ul. Fabrycznej. Samorządowiec interweniował już w sprawie problemu z przejazdem samochodów ciężarowych.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy