Reklama

Trwa walka o pałac w Weryni. Sąd w Warszawie odrzucił skargę potomka Tyszkiewiczów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Trwa walka o pałac w Weryni. Sąd w Warszawie odrzucił skargę potomka Tyszkiewiczów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podczas posiedzenia, które odbyło się 7 lutego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, rozpatrzył dwie skargi złożone na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas posiedzenia, które odbyło się 7 lutego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, rozpatrzył dwie skargi złożone na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ministerstwo uznało, że potomkowi Tyszkiewiczów mógłby zostać zwrócony wyremontowany pałac oraz park o powierzchni prawie 6,5 ha. W rękach uniwersytetu ma zostać rozpadający się spichlerz, magazyn folwarczny i stajnia-wozownia, a starosty - działki, na których stoi Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni i budynek internatu (łącznie dwa hektary gruntu).

Od tego postanowienia odwołał się zarówno Uniwersytet Rzeszowski, który ma siedzibę swojego zamiejscowego wydziału w pałacu oraz krewny Tyszkiewiczów. Ostatecznie WSA w Warszawie oddalił obie złożone skargi.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy