Reklama

To już pewne. Szkoła w gminie Majdan Królewski zostanie zlikwidowana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

To już pewne. Szkoła w gminie Majdan Królewski zostanie zlikwidowana - Zdjęcie główne

Decyzja o likwidacji szkoły nie była łatwa. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze zostanie zlikwidowana. Radni zadecydowali. Kiedy to nastąpi?

Od 1 stycznia tego roku Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze wróciła pod skrzydła gminy Majdan Królewski. Przypomnijmy, że gmina przejęła od Stowarzyszenia "Lokomotywa" z powrotem majątek szkoły oraz pracowników. Uchwała została przegłosowana na sesji w październiku ubiegłego roku.

Nie tak dawno, bo 24 stycznia, radni przegłosowali projekt uchwały, który zakładał zamiar likwidacji klas 1-8 wraz z oddziałem przedszkolnym z końcem roku szkolnego 2021-2022, tj. od 31 sierpnia tego roku. Projekt zyskał wtedy przychylność większości radnych.

 

Teraz wiemy już, że szkoła zostanie zlikwidowana. Stosowna uchwała została przegłosowana na ostatniej sesji Rady Gminy Majdan Królewski, która odbyła się w piątek, 11 marca. Za przyjęciem uchwały było 12 radnych. Przeciw zagłosowali Mariola Kopeć i Janusz Mazgaj. Natomiast od głosu wstrzymał się Mariusz Wołosz.

Koniec szkoły w sierpniu

Formalnie szkoła w Brzostowej Górze zostanie zlikwidowana 31 sierpnia tego roku, tak jak zakładano w projekcie. Jej mienie w tym dniu całkowicie przejmie majdańska gmina.

Uczniowie od 1 września bieżącego roku mają kontynuować naukę w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Majdanie Królewskim.

Analogiczna sytuacja czeka dzieci z oddziału przedszkolnego. One również zostaną przeniesione do majdańskiej placówki.

To musiało się wydarzyć

Decyzja o likwidacji nie była łatwa, jednak przedstawiciele gminy Majdan Królewski niejednokrotnie podkreślali, że dzieci w tamtej placówce po prostu jest za mało i utrzymywanie budynku nie jest opłacalne.

Jak się okazuje, w latach 2016-2020 w Brzostowej Górze urodziło się 24 dzieci, z czego zaledwie dziewięcioro w obwodzie podlegającym pod wspomnianą szkołę. 

- Sytuacja demograficzna jest przykra dla miejscowości Brzostowa Góra i dla nas, jako organu prowadzącego. Na demografię nie mamy żadnego wpływu

- mówiła początkiem roku Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski.

Wójt Jerzy Wilk krótko i dosadnie uzasadnił swoje stanowisko na jednej ze styczniowych komisji. - Uczniów w szkole jest w tej chwili 30. To jest jedna klasa, a mamy prowadzić szkołę ośmioklasową. Czy jeszcze więcej trzeba coś uzasadniać? - dopytywał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy