Reklama

Tęczowy herb powiatu kolbuszowskiego. O co chodzi?

Opublikowano: wt, 3 mar 2020 21:30
Autor:

Tęczowy herb powiatu kolbuszowskiego. O co chodzi?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2019 roku wiele samorządów lokalnych przyjęło uchwały, w których protestują przeciwko "ideologii LGBT". Aktywiści działający na rzecz społeczności gejów, lesbijek i osób transpłciowych - protestują i mówią, że te uchwały naruszają podstawowe zasady wolności człowieka.

Herby ponad 100 miast mają tęczowe tła. To akcja solidarnościowa z 16-letnim mieszkańcem Jordanowa, który po tym jak rada miasta przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się "ideologii LGBT", opublikował na Facebooku herb miasta z tęczowym tłem. Zareagował burmistrz, który zgłosił sprawę na policję. 

- Z tego co nam wiadomo teraz już sytuacja się załagodziła, ale pierwszym gestem ze strony lokalnego burmistrza było wezwanie policji. Tutaj warto podkreślić, że nie ma ustawy regulującej to w jaki sposób postępować w przypadku herbów miast. Mamy tylko przepisy, które regulują postępowanie przypadku godła i flagi narodowej. Wiele osób kontaktowało się z Instytutem, bo w związku z sytuacją w Legionowie chcieli wyrazić solidarność z chłopakiem, który w taki sposób protestował. Jako Instytut wyszliśmy z inicjatywą, że opublikujemy ponad 100 herbów miast w których takie uchwały zostały wprowadzone - informuje Kacper Kubiak z Instytutu Równości.

Wśród miast, gmin i powiatów, których przedstawiciele zagłosowali przeciwko "ideologii LGBT", jest również powiat kolbuszowski. Jego herb również został opublikowany w tęczowych kolorach. 

ZOBACZ TEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE