Reklama

Reklama

Tęczowy herb powiatu kolbuszowskiego. O co chodzi?

Opublikowano: 3 marca 2020 20:30
Autor:

Tęczowy herb powiatu kolbuszowskiego. O co chodzi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2019 roku wiele samorządów lokalnych przyjęło uchwały, w których protestują przeciwko "ideologii LGBT". Aktywiści działający na rzecz społeczności gejów, lesbijek i osób transpłciowych - protestują i mówią, że te uchwały naruszają podstawowe zasady wolności człowieka.

Herby ponad 100 miast mają tęczowe tła. To akcja solidarnościowa z 16-letnim mieszkańcem Jordanowa, który po tym jak rada miasta przyjęła uchwałę sprzeciwiającą się "ideologii LGBT", opublikował na Facebooku herb miasta z tęczowym tłem. Zareagował burmistrz, który zgłosił sprawę na policję. 

- Z tego co nam wiadomo teraz już sytuacja się załagodziła, ale pierwszym gestem ze strony lokalnego burmistrza było wezwanie policji. Tutaj warto podkreślić, że nie ma ustawy regulującej to w jaki sposób postępować w przypadku herbów miast. Mamy tylko przepisy, które regulują postępowanie przypadku godła i flagi narodowej. Wiele osób kontaktowało się z Instytutem, bo w związku z sytuacją w Legionowie chcieli wyrazić solidarność z chłopakiem, który w taki sposób protestował. Jako Instytut wyszliśmy z inicjatywą, że opublikujemy ponad 100 herbów miast w których takie uchwały zostały wprowadzone - informuje Kacper Kubiak z Instytutu Równości.

Wśród miast, gmin i powiatów, których przedstawiciele zagłosowali przeciwko "ideologii LGBT", jest również powiat kolbuszowski. Jego herb również został opublikowany w tęczowych kolorach. 

ZOBACZ TEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +3 / -2

  Krzysiek

  Jaka teczowosc? Chyba kometujacych pop.... Normalność niech będzie!!!

 • rok temu | ocena +6 / -6

  tomek

  Ja jestem za powiatem wolnym od radnych ksenofobów

 • rok temu | ocena +5 / -5

  pisuaR

  Ploermel wkrótce zawiesi kontakty z Kolbuszową. Inne francuskie miasta już to zrobiły. Ciemnogród

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Xd

   Mam nadzieję że już nie mieszkasz w tym tym .,,ciemnogrodzie,, oświecony.

 • rok temu | ocena +6 / -3

  :o

  Chciałbym zobaczyć herb miasta Kolbuszowa w tych kolorach. Ciekawe jakby na to zareagowali panowie od gwiazdy.

 • rok temu | ocena +10 / -6

  ck

  Was juz calkiem po***o