Reklama

Tak może wyglądać obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego [WIZUALIZACJE WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie zakończyła już spotkania z mieszkańcami w ramach kolejnej akcji informacyjnej dotyczącej wariantowego przebiegu projektowanej obwodnicy Nowej Dęby w ciągu drogi krajowej nr 9. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Dokumentację dla tego zadania przygotowuje Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. W ramach umowy wykonawca opracował Studium korytarzowe (SK).

Zespół Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI) GDDKiA O/Rzeszów rekomendował 4 korytarze przebiegu obwodnicy spośród 9 analizowanych na etapie SK. Obecnie, w ramach Etapu I Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ-R) rekomendowane warianty podlegają dalszym analizom.

- Równolegle do tych prac prowadzona jest inwentaryzacja przyrodnicza, której wyniki będą stanowić podstawę do przygotowania wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Kolejnym stadium dokumentacji będzie Etap II STEŚ-R z elementami koncepcji programowej. Jednym z elementów realizowanej umowy jest przeprowadzenie akcji informacyjnej

- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

Spotkania w ramach akcji informacyjnej odbyły się w dniach 7 i 8 września br. w Nowej Dębie, Majdanie Królewskim i Baranowie Sandomierskim. O spotkaniu w Majdanie Królewskim przeczytasz w artykule: Czteropasmowa obwodnica Majdanu Królewskiego. Poszkodowana Huta Komorowska. Co po spotkaniu w sprawie nowej drogi? [ZDJĘCIA - WIDEO]

Przebiegi rekomendowanych wariantów obwodnicy, z którymi zainteresowane strony mogły się zapoznać, dostępne były od 24 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba, w Urzędzie Gminy Majdan Królewski, w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, a także na stronie internetowej GDDKiA.

Uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegu obwodnicy zainteresowane strony mogły zgłaszać na spotkaniu informacyjnym lub w formie pisemnej na formularzach opinii udostępnionych w Urzędach Gmin, na stronie internetowej GDDKiA.

- Podpisane formularze opinii, dotyczące przedsięwzięcia należy przesyłać w terminie 14 dni od daty spotkania informacyjnego pocztą na adres: WBP Drosystem Sp. z o.o., ul. Milicka 1, 51-127 Wrocław lub pocztą elektroniczną na adres: drosystem@drosystem.pl. Postulaty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Przesłane opinie zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych oraz środowiskowych zostaną uwzględnione

- zaznacza rzeszowska GDDKiA.

Termin na składanie wniosków upływa 22 września.

Z przeprowadzonej akcji informacyjnej zostanie sporządzony raport, który między innymi będzie zawierał informacje o sposobie uwzględnienia zgłoszonych uwag, wniosków i zastrzeżeń. Raport zostanie podany do wiadomości publicznej. W związku z tym na złożone wnioski nie będą udzielane odpowiedzi w trybie indywidualnym. O miejscu i czasie jego udostępnienia zainteresowani zostaną powiadomieni poprzez ogłoszenie prasowe, na tablicy ogłoszeń w urzędach oraz na stronie internetowej GDDKiA O/Rzeszów.

Obwodnica Nowej Dęby

Obwodnica Nowej Dęby jest jedną z ośmiu podkarpackich inwestycji realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. To nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpocznie. Inwestycja obejmie swoim zakresem powstanie nowego odcinka drogi krajowej klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach zadania wybudowane zostaną także skrzyżowania jednopoziomowe (ronda), odcinki dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu, obiekty ochrony środowiska, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wizualizacje wariantów obwodnicy Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego

Poniżej prezentujemy wizualizacje rozpatrywanych wariantów. 

Źródło: GDDKiA O/Rzeszów 

Prezentowany materiał jest materiałem roboczym, którym może jeszcze ulegać modyfikacjom i zmianom, np. w wyniku złożonych przez mieszkańców wniosków w ramach Akcji Informacyjnej na etapie STEŚ-R Etap I.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy