Reklama

Szlachetna Paczka znów w Kolbuszowej. Możesz zostać wolontariuszem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Szlachetna Paczka Kolbuszowa

Szlachetna Paczka znów w Kolbuszowej. Możesz zostać wolontariuszem - Zdjęcie główne

Trwa poszukiwanie wolontariuszy. | foto Szlachetna Paczka Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku po raz kolejny będzie można pomoc potrzebującym mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego, ofiarując im świąteczną pomoc. Szlachetna Paczka wraca do Kolbuszowej. Trwa poszukiwanie wolontariuszy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki przywracają godność i nadzieję, dają impuls do podniesienia się z trudności i bezsilności.

- Im więcej osób zaangażowanych w projekt SZP tym lepiej. Poszukujemy ludzi, którzy mają wolny czas, mają dużo siły i energii, chcą pomagać potrzebującym.

- mówi Anna Stec, lider Szlachetnej Paczki rejon Kolbuszowa. 

Jakie cechy powinna mieć osoba, która zdecyduje się zostać wolontariuszem?

- Wolontariuszem może zostać niemal każdy – nie musimy mieć jakichś szczególnych zdolności i umiejętności. Najważniejsze są chęci i zaangażowanie.Poszukujemy osób, którzy mają wrażliwość, chęć, odwagę i siłę, by wpływać na swoje otoczenie i zmieniać na lepsze historie tych, których spotykają na swojej drodze. SuperW pracuje z ludźmi, wpływa na ich życie, daje przykład i motywuje. Dlatego najlepiej, gdy swoją postawą może nieść pomoc potrzebującym, inspirując ich do stawania się lepszymi. Po prostu: to jest zaraźliwe. Z jakim przestajesz, takim się stajesz

- wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Działania związane z tegoroczną edycją Szlachetnej Paczki już trwają.

- Jesteśmy na etapie poszukiwania rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i bytowej. Pomagają nam w tym Miejsko-Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej, osoby prywatne, dzielnicowi, pielęgniarki środowiskowe. Jesteśmy im za to ogromnie wdzięczni i z całego serca dziękujemy

 - wylicza Anna Stec i dodaje, że jeżeli wiemy o rodzinie z naszego środowiska, która potrzebuje pomocy, może zgłosić to pod nr tel.: 509 736 184.

Pięć rzeczy, które robi wolontariusz Szlachetnej Paczki

  • Współtworzy rejon Szlachetnej Paczki - działa z liderem rejonu i pozostałymi SuperW. Uczestniczy w szkoleniach, wdrożeniach, zjazdach i galach. W końcu #RazemNajlepiej!

  • Spotyka się z rodzinami - odwiedza je i poznaje ich historie. Na tej podstawie podejmuje decyzję o włączeniu danej rodziny do akcji.

  • Kontaktuje się z darczyńcą - w momencie wybrania rodziny, a następnie wspiera go w przygotowaniu paczki.

  • Uczestniczy w finale SZP, czyli Weekendzie Cudów: przyjmuje paczki od darczyńców i pomaga dostarczyć je do rodzin, które ma pod opieką.

  • Wspiera rodzinę - w kolejnych miesiącach po finale jeszcze kilkakrotnie ją odwiedza, aby towarzyszyć jej w drodze do samodzielności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy