Reklama

Nie tylko schronisko. W Kolbuszowej Dolnej powstanie też park dla psów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nie tylko schronisko. W Kolbuszowej Dolnej powstanie też park dla psów - Zdjęcie główne

Obecnie bezpańskie psy przebywają w przytulisku przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej Dolnej w pobliżu oczyszczalni ścieków powstanie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Trwają już prace projektowe. Obok budynku będzie znajdował się park dla psów.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt powstanie na działce o powierzchni 60 arów. W ramach jego budowy wyznaczone zostaną miejsca do spotkań właścicieli czworonogów i ich pupili.

- Budowa schroniska w Kolbuszowej Dolnej obejmować będzie budowę budynku administracyjno-weterynaryjnego, budynku gospodarczego oraz boksów z wewnętrznymi wybiegami dla bezdomnych psów i wybiegami większymi służącymi do ich socjalizacji

- informują kolbuszowscy urzędnicy.

Ponadto powstaną place zabaw dla zwierząt dużych i małych, a także wspólny wybieg.

- Powstały park będzie służył do spędzania czasu wolnego właścicieli czworonogów i ich pupili. Na placach zabaw umieszczone zostaną urządzenia do zabawy, m.in. pierścienie i drążki do przeskoków, równoważnia ruchoma, kładki czy słupki. Zamontowane zostaną również ławki i kosz na psie odchody

- kontynuują przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. 

W ramach planowanej inwestycji wykonana zostanie też wiata do składowania odpadów komunalnych wraz z boksem do składowania odchodów zwierząt. Powstanie także parking na pięć miejsc postojowych oraz wykonane będzie ogrodzenie i oświetlenia terenu.


Projekt schroniska w Kolbuszowej Dolnej wraz z parkiem dla psów (kliknij zdjęcie i zobacz je w większej rozdzielczości). Fot. UM Kolbuszowa

Dwa lata temu Piotr Panek, radny z Kolbuszowej Dolnej, dopytywał o wolną działkę, która mogłaby posłużyć na park dla psów. Podsunął on pomysł, że na stadionie miejskim mogłoby znaleźć się właśnie takie miejsce.

Wyznaczony teren miałby być ogrodzony. Mieszkańcy w sposób bezpieczny mogliby spacerować tam ze swoim psami. Radny Panek dodał, że w tym parku pies mógłby swobodnie zostać spuszczony ze smyczy.  Samorządowiec nadmienił, że takie rozwiązania stosowane są, chociażby w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy