Reklama

Studnia miejska w Kolbuszowej do czyszczenia. W jednym przypadku urzędnicy rozkładają ręce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Studnia miejska w Kolbuszowej do czyszczenia. W jednym przypadku urzędnicy rozkładają ręce - Zdjęcie główne

Zabytkowa studnia znajduje się na rynku w Kolbuszowej. | foto Joanna Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zabytkowa studnia miejska w Kolbuszowej ma zostać wyczyszczona przed uruchomieniem fontanny. Nie wszystkie mankamenty, na które zwracała uwagę nasza Czytelnika, da się zniwelować. Dlaczego?

Studnia miejska w Kolbuszowej do najbardziej charakterystyczny zabytek w mieście nad Nilem. Na jego stan niedawno zwróciła uwagę nasza Czytelniczka. 

- Od jakiegoś czasu przyglądam się tej naszej zabytkowej studni na rynku w Kolbuszowej i nie wygląda ona zbyt ładne. Przed świętami zostały w niej umieszczone różne ozdoby. O przez wejścia do środka studni je widać, to gorzej już z bokami. Na szybach jest biały osad, który zajmuje ich jedną trzecią powierzchni. Widać, że nikt dawno tego nie czyścił

- stwierdza kobieta, która skontaktowała się z naszą redakcją. 

Nie tylko osad na hartowanym szkle, jak zauważyła kobieta, nie wygląda estetyczni. Pojawiły się także białe zacieki między na płytach marmurowych. O spostrzeżeniach naszej Czytelniczki pisaliśmy w materiale: Studnia miejska w Kolbuszowej do czyszczenia. - Zabytek w centrum miasta nie wygląda najlepiej - mówi Czytelniczka

Kiedy można spodziewać się gruntownego czyszczenia zabytku? O to zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej. 

- W chwili obecnej trwają prace serwisowo – porządkowe. Przeprowadzone będzie również czyszczenie zacieków na płytkach na studni

- napisał w odpowiedzi Krzysztof Matejek, sekretarz gminy Kolbuszowa.


Na studni zabytkowej studni pojawiły się też takie zacieki. Fot. J.Serafin

Przedstawiciel magistratu dodał, że nie ma możliwości usunięcia białego nalotu, który wżerał się w strukturę przez lata. 

-  Niestety zacieki na szybach wytworzyły się na skutek działania chlorowanej wody i nie ma możliwości ich usunięcia. Można jedynie wymienić szyby, co na chwilę obecną nie jest planowane

- dodał sekretarz. 

Zabytkowa studnia miejska w Kolbuszowej ponad 10 lat temu, w trakcie gruntownej przebudowy rynku została oszklona i zamknięta. W jej bocznych częściach, gdzie wcześniej rosły kwiaty, wykonano fontanny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy