Reklama

STOP nieetycznym zbieraczom poroża! Akcja leśników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Kolbuszowa

STOP nieetycznym zbieraczom poroża! Akcja leśników  - Zdjęcie główne

Akcja 'Wieniec" jest ogólnopolska. | foto Nadleśnictwo Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Akcja Straży Leśnej o kryptonimie „Wieniec” skierowana jest przeciw nieetycznym zbieraczom poroży, którzy w okresie ich zrzucania przez jelenie, tropią i przeganiają te zwierzęta w wysokim śniegu. Zdarzają się przypadki płoszenia jeleni petardami, czy nawet „tropienia” ich przy pomocy quadów.

Lasy Państwowe zauważają, że najprawdopodobniej taka właśnie była przyczyna tragedii w okolicach Ińska w zachodniopomorskim, gdzie wypłoszona chmara przeszło 30 jeleni weszła na zamarznięte jezioro. Aż 18 tych zwierząt utonęło.

- To niedopuszczalne, by zwierzęta padały ofiarą zachłanności. Ten przypadek skłonił nas do przyjrzenia się problemowi. W najbliższym czasie Straż Leśna przeprowadzi akcję, którą ma na celu przeciwdziałanie nieetycznym występkom

- mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Zbiór zrzutów jest legalny, o ile znaleziono je na terenie lasu gospodarczego, a nie w parku narodowym czy rezerwacie przyrody. Leśnicy zwracają uwagę, że poszukiwacze nie powinni naruszać zakazów obowiązujących w lasach, m.in. zakazu płoszenia zwierzyny czy wchodzenia na powierzchnie ustawowo wyłączone z penetracji, np. młodniki do 4 m wysokości.

Akcja o kryptonimie „Wieniec” (tak określa się poroże jelenia) ma charakter ogólnopolski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy