Reklama

Ogromna kwota na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej. Ile?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Ogromna kwota na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej. Ile?  - Zdjęcie główne

Oczyszczalnia ścieków w Kolbuszowej Dolnej. | foto UM Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Kolbuszowa ogłosiła przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” dotyczący rozbudowy oraz modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej – etap I. W ramach zadania przebudowane zostaną budynki, wykonany drugi ciąg technologiczny oraz zagospodarowany teren.

To znaczące przedsięwzięcie dla gminy Kolbuszowa. Kolbuszowski magistrat zaznacza, że planowana inwestycja dostosuje istniejącą oczyszczalnię do przyjęcia większej ilości ścieków komunalnych.

- Zwiększy przepustowości ścieków z 3600 m sześciennych do 5500 m3/d, pozwoli na wydajniejszą pracę oraz zapobiegnie ewentualnym awariom. Modernizacja poza czynnikami ekologicznymi zapewni również możliwość rozbudowy kanalizacji

- wymienia korzyści urząd.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2021-2022. Na jej przeprowadzenie gmina otrzymała 10 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na modernizację oczyszczalni w Kolbuszowej Dolnej złożony wniosek przez kolbuszowski magistrat opierał na 25,5 mln zł. Wartość tego zadania oszacowana natomiast jest na niebagatelną sumę 30 milionów zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy