Reklama

Stadion w Dzikowcu zamknięty. Wszystkie mecze zostały przeniesione. Gdzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Korso Kolbuszowskie

Stadion w Dzikowcu zamknięty. Wszystkie mecze zostały przeniesione. Gdzie? - Zdjęcie główne

Stadion w Dzikowcu został zamknięty. | foto Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wszystkie mecze klubu KS Dzikowiec od teraz będą odbywać się na stadionie Werynianki Werynia. Ma to związek z rozpoczęciem prac modernizacyjnych na dzikowieckim boisku.

Jak poinformował w rozmowie z nami Krzysztof Serafin, prezes KS Dzikowiec, wszystkie mecze rozgrywane "u siebie" będą odbywać się na stadionie w Weryni (gm. Kolbuszowa). - Tak zostało to uzgodnione - podsumował.

Modernizacja czas start

W poniedziałek (9 maja) przedstawiciel Urzędu Gminy w Dzikowcu poinformował nas, że remont stadionu wystartował. Przez to zespół nie może grać w swojej miejscowości. 

- Prace powoli idą do przodu. Rozpoczął się przede wszystkim demontaż istniejących urządzeń na stadionie (m.in. ogrodzenia). Trwają przygotowania do poważniejszych robót

- przekazał.

Nowe prawie wszystko

Przebudowa obejmuje m.in. modernizację pomieszczeń zaplecza klubu sportowego, w tym wymiana posadzki, drzwi, remont tynków i malowanie ścian. Odnowiona zostanie także murawa - zostanie wykonany drenaż na płycie boiska, instalacja zraszająca oraz powstanie zbiornik na deszczówkę. Oprócz całkowitego remontu trybun zostanie wymienione ogrodzenie oraz powstanie chodnik między płytą boiska a budynkiem szatniowym, pod altaną i przy ogrodzeniu. Stadion w Dzikowcu doczeka się również parkingu z nawierzchnią asfaltową, a plac wokół niego zostanie utwardzony tłuczniem.

Stadion za 200 dni

Przypomnijmy, że przetarg na modernizację infrastruktury sportowej w Dzikowcu wygrała firma "Guźda" Zbigniew Guźda z Kosów. Firma ma 200 dni na wykonanie zadania. 

Inwestycja będzie kosztowała w sumie 3 mln 584 tys. złotych. Lwia część z tych pieniędzy pochodzi z rządowego programu Polski Ład. Wyniosi ono ponad 2 mln 800 tys. złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny dzikowieckiej gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy