Reklama

Sołtys Trzęsówki zgłosił problem zarośniętych rowów

Opublikowano:
Autor:

Sołtys Trzęsówki zgłosił problem zarośniętych rowów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zwrócił on również uwagę na to, aby były one koszone z obu stron.

Lesław Lipczyński, sołtys Trzęsówki, zwrócił się bezpośrednio do obecnego na sesji w Cmolasie Jerzego Magdy, radnego powiatowego i zarazem sołtysa Ostrów Baranowskich. Prosił o poruszenie sprawy nieczyszczonych rowów na forum powiatu. - Po drugiej stronie rowów już rosną drzewa krzaki, co utrudnia spływ wody, nie mówiąc już o zaniedbanych przepustach - informował gospodarz Trzęsówki, wspominając również o gałęziach zwisających nad drogę. - Już nie mówiąc o śmieciach - dodał.  

Ryszard Warzocha, przewodniczący rady, także zauważył problem, szczególnie przy drodze powiatowej relacji Ostrowy Baranowskie-Cmolas. - Przy drodze gałęzie nachylają się na jezdnię i to jest bardzo niebezpieczne - informował. 

Jerzy Magda, radny powiatowy, zaznaczył, że Zarząd Dróg Powiatowych czyści rowy z gałęzi i drzew co parę lat. - Trwają rozmowy, żeby w następnych latach kosić rowy po obu stronach - mówił. - Drożność rowów i lepsza widoczność to podstawa bezpieczeństwa - skwitował sołtys Jerzy Magda. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE