Reklama

Sołtys Stanisław Rumak odcina się od tematu przedszkola w Widełce. Radni poparli jego decyzję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sołtys Stanisław Rumak odcina się od tematu przedszkola w Widełce. Radni poparli jego decyzję - Zdjęcie główne

Radny Stanisław Rumak nie chce zabierać głosu w sprawie przedszkola w Widełce.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy Rady Miejskiej w Kolbuszowej zagłosowali za wyłączeniem radnego Stanisława Rumak z rozpatrywania skargi na przedszkole Widełce.

Radny Stanisław Rumak z Widełki zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej o wyłączenie go z udziału w komisji skarg, wniosków i petycji oraz w głosowaniu na obradach rady, na których rozpatrywana będzie skarga na personel i dyrektora przedszkola publicznego w Widełce. Swój wniosek umotywował tym, że przedmiotowa sprawa dotyczy jego interesu prawnego. 

 

Skarga na placówkę w Widełce

Jeszcze w październiku do samorządowców trafiła pismo na pracowników Publicznego Przedszkola w Widełce. Skargę napisała jedna z mam. Zarzutów pod adresem personelu, jak i wychowawców, było sporo. Autorce pisma nie podobało się na przykład to, że w czasie pracy kadra przedszkola miała zajmować się swoimi prywatnymi sprawami. O tym pisaliśmy tutaj:

Skarga na dyrekcję i personel przedszkola w Widełce. Sprawą zajmie się gmina Kolbuszowa

Samorządowcy po zapoznaniu się ze skargą na przedszkole w Widełce postanowili przeprowadzić audyt w placówce. Kto i w jaki sposób zostanie przeprowadzona kontrola, w artykule poniżej: 

Kontrola przedszkola w Widełce trwa. Co sprawdzają audytorzy z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej?

W obronie Przedszkola Publicznego w Widełce stanęła grupa rodziców, która nie zgadzała się z argumentami podanymi w skardze. Wiele osób wypowiadało się w bardzo pozytywny sposób o personelu i funkcjonowaniu przedszkola. Były też takie opinie, w których wyrażano zastrzeżenia i w pełni popierano mamę, która zdecydowała się wszystko opisać władzom gminy Kolbuszowa. Więcej o tym tutaj: 

- To buntowanie rodziców na nauczycieli - mówi nasza Czytelniczka, która nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi przedszkola w Widełce

Radny nie chce brać w tym udziału

Na ostatniej sesji rady miasta samorządowcy zagłosowali za wykluczeniem radnego Stanisława Rumaka, z tematu skargi na przedszkole w Widełce. 

Za wyłączeniem radnego zagłosowali: Barbara Bochniarz, Stanisław Długosz, Julian Draga, Barbara Draus, Józef Fryc, Mirosław Kaczmarczyk, Michał Karkut, Krzysztof Kluza, Grażyna Maziarz, Piotr Panek, Zbigniew Pytlak, Krzysztof Wilk, Krzysztof Wójcicki. 

Przeciwni uchwale byli: Grażyna Halat, Adam Kaczanowski, Barbara Szafraniec, Bronisław Wiktor. Nie głosował Stanisław Dworak i Stanisław Rumak. 

- Nie chce, żeby ktoś miał później jakieś wątpliwości czy d ziałem na czyjąś korzyść, albo niekorzyść. Temat dotyczy mojej miejscowości. Mogłem z takiego prawa skorzystać i skorzystałem 

- wyjaśnił krótko swoją decyzję radny Stanisław Rumak. Rozpatrzeniem skargi zajmie się komisja skarg, wniosków i petycji w piątek (2 grudnia). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy