Reklama

Kontrola przedszkola w Widełce trwa. Co sprawdzają audytorzy z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Kontrola przedszkola w Widełce trwa. Co sprawdzają audytorzy z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Trwa audyt wewnętrzny w Publicznym Przedszkolu w Widełce. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Burmistrz Kolbuszowej zlecił przeprowadzenie audytu wewnętrznego w Publicznym Przedszkolu w Widełce. Jak on przebiega?

Audyt Publicznego Przedszkola w Widełce rozpoczął się 6 października. Jego zakończenie planowane jest na drugą połowę listopada. 

- Jeśli zajdzie taka potrzeba termin zakończenia audytu może zostać przedłużony

- poinformowała Krzysztof Matejek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

 

Zapytaliśmy w urzędzie czy z audytu zostanie sporządzony protokół lub inny dokument, który będzie do wglądu rodziców dzieci uczęszczających do publicznego przedszkola. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej zlecił przeprowadzenie audytu. Następnie zostanie sporządzone sprawozdanie, którego włodarz będzie adresatem. 

Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej informuje, że celem audytu jest zbadanie i dokonanie oceny funkcjonowania i organizacji pracy jednostki organizacyjnej gminy Kolbuszowa, jaką jest Publiczce Przedszkole w Widełce.

Zakres audytu obejmuje:

 • strukturę organizacyjną
 • opisy stanowisk pracy
 • zakresy obowiązków
 • ewidencję czasu pracy
 • analiza samooceny systemu kontroli zarządczej
 • współpraca z jednostką obsługującą (Zespół Oświatowy Miasta i Gminy Kolbuszowa)
 • funkcjonowanie przedszkola w okresie pandemii Covid-19
 • mechanizmy sprawowania opieki nad podopiecznymi
 • przepływ informacji i zasady współpracy z rodzicami
Do momentu ostatecznego sprawozdania audyt nie wyciąga wniosków wstępnych. Audyt przeprowadza komisja w skład której wchodzą:

 • audytor wewnętrzny  Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej
 • sekretarz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej
 • inspektor oświaty w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej
Redakcja Korso dostała sygnały od rodziców przedszkolaków z Widełki, że chętnie spotkaliby się oni z osobami, które będą kontrolować przedszkole w celu rozmowy i przedstawienia swoich spostrzeżeń.

- Urząd Gminy Kolbuszowa nie prowadzi kontroli w sprawie, a audyt wewnętrzny - nadmienia sekretarz. Burmistrz Kolbuszowej poza wspomnianą kontrolą w związku ze złożoną skargą na dyrektora publicznego przedszkola zlecił jako element dodatkowy, przeprowadzenie audytu wewnętrznego jednostki organizacyjnej.

O treści skargi pisaliśmy tutaj:

Skarga na dyrekcję i personel przedszkola w Widełce. Sprawą zajmie się gmina Kolbuszowa

Organem, który prowadzi kontrolę jest Rada Gminy Kolbuszowa. Biorąc pod uwagę fakt, że również i do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpływały zapytania rodziców o chęć zorganizowania spotkania rodziców z audytorami, w zebraniu wziął również udział burmistrz Kolbuszowej.

Nie wszyscy rodzice zgadzali się z zarzutami skierowany pod adresem placówki. Więcej o tym tutaj:

- W środę (26 października) audytor wewnętrzny, w ramach prowadzonego zadania audytowego spotkał się z rodzicami i kadrą Publicznego Przedszkola w Widełce, celem spotkanie nie była weryfikacja skargi. Przypominamy, że rozpatrzenie skargi prowadzi Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, działająca przy radzie miejskiej. Weryfikowano mechanizmy sprawowania opieki nad dziećmi, przepływ informacji oraz zasady współpracy z rodzicami - informuje Krzysztof Matejek i dodaje: - Rodzice mogli swobodnie się wypowiedzieć w przeprowadzonej anonimowej ankiecie, która była częścią prowadzonego zadania audytowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE