Reklama

Śmieci z domów lądują przy cmentarzu w Kolbuszowej. Zamontowano monitoring

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Śmieci z domów lądują przy cmentarzu w Kolbuszowej. Zamontowano monitoring - Zdjęcie główne

Śmieci z domów podrzucane są do kontenerów przy cmentarzu w Kolbuszowej. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kilkakrotnie ktoś podrzucał śmieci do kontenerów przy cmentarzu Parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Osoby, które to zrobiły, uwiecznione zostały na monitoringu.

"Prosimy o zabieranie śmieci z cmentarza do domu" - taki apel widnieje na bilbordach umieszczonych na cmentarzu parafialnym. Część osób odwiedzających groby bliskich stosuje się do prośby. Część stare znicze i wiązanki wyrzuca do kontenerów znajdujących się przy ogrodzeniu nekropolii. Za odbiór tych śmieci płaci parafia ze składek od wiernych. 

Są jednak i tacy, którzy do kontenerów, pod osłoną nocy, podrzucają swoje domowe śmieci. Taka sytuacja miała miejsce już kilkakrotnie. Aby ukrócić ten proceder, zarządca cmentarza zamontował kamerę. 

- Dzięki temu udało się przyłapać kilka osób. Tylko jedna była spoza Kolbuszowej. Tak to tutejsi przyjeżdżali ze swoimi śmieciami

- mówi nam osoba związana z parafią.

Jak dodaje nasz rozmówca, nie rozumie on, dlaczego ludzie tak robią.

- Przecież tyle samo się płaci za każdą ilość śmieci, które odbiera zakład usług komunalnych. Po co więc dodatkowo tracić paliwo?

- zastanawia się mężczyzna. 

Aby jeszcze łatwiej uchwycić na nagraniu z kamery osoby podrzucające śmieci do cmentarnego kontenera, tuż obok niego niedawno została zamontowana lampa. 


Kamera przy cmentarzu w Kolbuszowej. Fot. J.Serafin

Do kolbuszowskiej policji nie wpłynęło zgłoszenie o podrzucaniu śmieci do kontenerów w tym miejscu.

- Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, prosimy o kontakt. Przyjmiemy zawiadomienie i będziemy ustalać sprawcę

- mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy