Reklama

Są pieniądze na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy LO

Opublikowano:
Autor:

Są pieniądze na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiat Kolbuszowski otrzyma dofinansowanie na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zatwierdziło listę podmiotów, które otrzymają dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej – edycja 2017”. Wśród nich jest Powiat Kolbuszowski. Samorząd dostanie 399 tys. zł na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej - wariant 200 m - boisko treningowe. Drugie tyle Powiat dołoży z własnego budżetu.

W ramach projektu zostanie wybudowana bieżnia okrężna 200 m, bieżnia prosta do biegu na dystansie 60 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, piłkochwyty, a także boisko z nawierzchnią z trawy syntetycznej.

Ponadto w ramach zadania planowana jest przy LO budowa chodnika, budowa wiaty rowerowej oraz oświetlenie obiektu. Dodatkowo LO zostanie wyposażone w podstawowy sprzęt lekkoatletyczny. Budowa kompleksu lekkoatletycznego przewidziana jest w 2018 r.

Priorytetowym celem realizowanego zadania jest rozszerzenie bazy przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz służącej lokalnym społecznościom (dzieciom, młodzieży, dorosłym, niepełnosprawnym) do aktywnego spędzania czasu i współzawodnictwa.

Władze Powiatu Kolbuszowskiego cały czas czynią starania zmierzające do poprawy bazy sportowej szkół ponadgimnazjalnych, znajdujących się na naszym terenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE