Reklama

Rowerem bez obaw

Opublikowano: pon, 14 sie 2017 05:00
Autor:

Rowerem bez obaw - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny w obawie przed karaniem rowerzystów przez policję, pyta na forum o oznakowanie wybudowanego chodnika.

Podczas ostatniej sesji (27 czerwca) na nowo wybudowaną ścieżkę wzdłuż drogi krajowej zwrócił uwagę radny Roman Gurdak. - Czy jest tam przewidziane oznakowanie, że jest to ścieżka rowerowa? - zapytał samorządowiec i dodał: - Chodzi o postawienie znaku, żeby policja nie czepiała się tych, którzy rowerami tamtędy się poruszają.
 
Troszkę wyrozumiałości
Na pytanie radnego odpowiedział jeszcze na sesji Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski. - Jeśli chodzi o oznakowanie ścieżki pieszo-rowerowej, to żadnego oznakowania nie będzie, bo jest to chodnik, a nie ścieżka pieszo-rowerowa. Nie spełnia on parametrów ścieżki pieszo-rowerowej. Ścieżka pieszo-rowerowa to jest półtora metra dla ruchu pieszego i dwa metry dla ruchu rowerowego, czyli w sumie 3,5 m szerokości, a to co jest w tej chwili ma szerokość dwa metry z jakimś drobnym kawałkiem - wyjaśnił włodarz gminy. - Natomiast jeżeli chodzi o ruch, to ta kwestia pojawia się co jakiś czas, ale jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś z użytkowników został ukarany mandatem przez to, że jeździ sobie chodnikiem prawą czy lewą stroną. Policja w tym względzie jest wyrozumiała i nie ma aż takiego natężenia czy tłoku na tych naszych chodnikach, żeby trzeba było jakoś próbować regulować. Trzeba okazać tu troszeczkę wyrozumiałości - dodał. 

Więcej w 32 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.