Reklama

Radni z sąsiedniej gminy wprowadzili zakaz sprzedaży alkoholu między godz. 22 a 5.30. Ograniczenie będzie obowiązywać na terenie całej gminy Nowa Dęba od 27 lipca

Opublikowano:
Autor:

Radni z sąsiedniej gminy wprowadzili zakaz sprzedaży alkoholu między godz. 22 a 5.30. Ograniczenie będzie obowiązywać na terenie całej gminy Nowa Dęba od 27 lipca  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po Majdanie Królewski również Nowa Dęba wprowadza ograniczenie w sprzedaży alkoholu. Zakaz zacznie obowiązywać od 27 lipca.

Taką decyzję większością głosów podjęli końcem czerwca nowodębscy radni. Samorządowcy zdecydowali, że alkoholu nie będzie można kupić na wynos między godziną 22 a 5.30. Ograniczenie dotyczy sklepów i stacji benzynowych zlokalizowanych na terenie całej gminy Nowa Dęba. Zakaz nie obejmuje punktów gastronomicznych.

 Uchwała jest odpowiedzią samorządowców na liczne skargi osób mieszkających w pobliżu sklepów z alkoholem. Mieli oni dość zakłócania ciszy nocnej czy zaczepek ze strony osób nadużywających alkoholu.

Zanim jednak podjęto decyzję, władze gminy przeprowadziły wcześniej konsultacje społeczne.

Przypomnijmy, że na terenie powiatu kolbuszowskiego na takie ograniczenie zdecydowała się jak na razie tylko gmina Majdan Królewski. Gminni rajcy ustalili, że od 3 lipca alkoholu nie można sprzedawać na terenie jednego sołectwa (Majdanu) między godz. 22 a 6. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE